1 gotë në ditë nga ky lëng 100% natyral pastron zemrën, largon dh.imbjen e kokës

Ky lëng i domosdoshëm shtëpiak përdoret veçanërisht për trajtimin e in.flamacionit dhe dhimbjes. Është një pije shumë e lirë dhe 100% natyrale.

Loading poll ...

Ky lëng i mrekullueshëm përmban selino, e cila është e përbërë nga fibra, proteina, vitamina A, B, C, E, K. Gjithashtu përmban magnez, hekur, selen, zink, natriumi, kalium, fosfor dhe kalcium. Selinoja ka vlera të shumta:

Ajo ndihmon në luf*imin e dhimbjes së muskujve dhe kockave. Është një rregullator natyror i dhi.mbjeve.

Luf*on tensionin e lartë të gja.kut ose hipertensionin. Ndihmon në uljen e kolesterolit dhe kontrollimin e oksidimit të tij. Redukton formimin e pllakave në arterie. Është diuretik natyral. Përmirëson rrjedhën e barkut. Detoksifikon organizmin. Përmirëson qarkullimin e gja.kut. Është i shkëlqyer kundër sëm.undjeve neurodegjenerative. Ndihmon për të parandaluar dhe trajtuar kan.cerin. Është një antioksidant me spektër të gjerë. Është një relaksues i natyrshëm i muskujve. Ai ka kapacitet antiviral dhe mikrobicid.

Ky lëng përmban edhe xhenxhefil, i cili është shumë e pasur me vajra esenciale, minerale, vitamina, aminoacide dhe antioksidantë. Në mesin e shumë pronave të xhenxhefilit ne listojmë: Ndihmon për të reduktuar dhimbjet reumatike dhe men.struale; Është shumë efektiv kundër gripit dhe të ftohtit; Nxit eliminimin e gëlbazës; Parandalon sëm.undjet kardiovaskulare; Përmirëson qarkullimin e gja.kut; Është një antidepresant natyror; Lufton plakjen e parakohshme; Redukton stresin; Redukton migrenat; Parandalon kan.cerin e vezores dhe zorrës së trashë; Është një tretës natyral dhe anti-inflamator; Ndihmon në luftimin e sëmundjeve të frymëmarrjes, osteoartritit, problemeve të tretjes dhe artritit.

Një tjetër përbërës i lëngut është portokalli. Kjo agrume është e pasur me minerale të tilla si kalcium, magnez, fosfor dhe kalium; siguron shumë fibra, gjë që e bën shumë efektive kundër kapsllëkut.

Këtu janë disa nga vetitë e portokallit: Ndihmon për të rritur kolesterolin e mirë (HDL); Parandalon sëm.undjet degjeneruese; Eliminon acidin urik; Eliminon infl.amacionin; Forcon enët e gja.kut dhe sistemin nervor; Rinovon qelizat e trupit; Redukton rre.zikun e kan.cerit; Luf*on mbajtjen e ujit dhe ju ndihmon të humbni peshë.

Përbërësi i fundit është borziloku. Ai është e pasur me lëndë ushqyese dhe veti medicinale, të cilat e bëjnë shumë efektive për parandalimin dhe trajtimin e shumë sëm.undjeve. Ndër vlerat e tij ne kemi: Luf*on ftohjet dhe ethet; Ndihmon kundër astmës dhe bronkitit; Është shumë i mirë kundër dhimbjes së kokës; Luf*on artritin dhe dhimbjet; Është një diuretik natyral, duke luftuar mbajtjen e ujit dhe gurët në veshka; Redukton kolesterolin në gja.k; Lufton dhe parandalon sëm.undjet kardiovaskulare.

Si të përgatitni lëngun natyral? Për të përgatitur këtë lëng është e rekomanduar për të përdorur një shtrydhëse (përbërësit i hidhni sipas dëshirës) dhe jo një blender.

Një herë në ditë, rekomandohet të pini lëngun për 10 ditë dhe jo më shumë. Pas së paku 20 ditëve dhe mund ta përsëritni procedurën dhe je lutemi mos harroni te na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .