14 Përdorimet Befasuese të Pastës së Dhëmbëve që Mund t`iu Lehtësojnë Jetën

A e dini se një pastë dhëmbësh e thjeshtë mund të bëjë shumë më tepër gjëra sesa thjesht pastrimi i dhëmbëve? Në këtë artikull ne do t’ju tregojmë disa nga truket mahnitëse që mund të bëni me pastë dhëmbësh që do ta lehtësojnë jetën tuaj:

Loading poll ...

1. Heq gërvishtjet

Merrni një leckë të butë dhe aplikoni pastë dhëmbësh mbi të. Fshini me te njollat e makinës suaj. Ju do të shihni se si do te shkelqeje makina juaj.

2. Ngjitni posterat

Nëse dëshironi të vendosni një poster në mur, vetëm aplikoni pak paste në çdo anë të posterit dhe ngjiteni në një mur. Gjëja më e mirë është se pasta dhëmbëve nuk do të lërë dëmtime në mur nëse vendosni të hiqni posterin.

3.Fërkoni me pastë dhëmbësh një CD që është dëmtuar dhe luajeni përsëri.

5. Duar të pista

Ju mund të hiqni të gjitha papastertite nga duart nëse i lani ato me pastë dhëmbësh.

6. Njollat e qilimit

Pastroni njollat e kafesë ose verës ne qilimin tuaj, duke përdorur pastë dhëmbësh.

7. Manikyr thonjsh

Aplikoni pastë dhëmbësh mbi thonjtë tuaj për të hequr manikyrin.

8. Pastroni këpucët tuaja

Eliminoni aromën dhe bejini këpucët si të reja me pastë dhëmbësh.

9. Pastroni telefonin tuaj

Telefoni juaj do të duket i ri nëse pastroni atë me pastë dhëmbësh.

10. Pucrrat e fytyres

Pasta dhëmbëve është jashtëzakonisht e dobishme kundër puçrrave ne fytyre. Aplikoni paste në zonën e prekur dhe do të thahen brenda natës e do të zhduken në mëngjes.

11.Për të zvogëluar kruajtjen dhe irritimin e pickimeve të mushkonjave, duhet të aplikoni pak pastë dhëmbësh mbi ta.

12. Njollat e bojës në këmisha

Për të hequr njollën ju duhet të aplikoni pak paste mbi të, ta lini atë brenda natës dhe të lani të nesërmen. Njollat do të zhduken!

13.Fenerët e makinave

Dritat tuaja do të duken si të reja në qoftë se ju i fshini ato me pastë dhëmbësh.

14.Produktet e tua të argjendta do të shkëlqejnë dhe do të jenë të bukura nëse pastroni ato me një pastë dhëmbësh. Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .