17-vjeçari vret transgjinoren pasi zbulon identitetin e saj të vërtetë

Një adoleshent vrau një transgjinore pasi i tregoi se marrëdhënia seksuale me të e bëri të mendonte vetëvrasje, njoftoi policia.

Tremon Hill, 17 vjeç, është akuzuar se qëlloi me plumb në kokë punonjësen seksuale, Dejanay Stanton, 24 vjeçe, rreth një muaj pasi fjeti me të.

Tremon dhe Dejanay filluan të flisnin në korrik dhe u takuar në një hotel në Chicago, ku thuhet se kryen marrëdhënie disa herë.

17-vjeçari ishte tërhequr nga ajo, por nuk e dinte se ishte transgjinore. Kur e zbuloi, i tha se kishte patur mendime vetëvrasëse dhe i kishte kërkuar asaj të fshinte fotot që i kishte dërguar.

Më 30 gusht, ai i kërkoi të takoheshin sërish dhe Dejanay pranoi pa e ditur se do të ishte dita e fundit e jetës së saj. Ndonëse kishte mendime vetëvrasëse, Tremon vendosi që të qëllojë për vdekje transgjinoren.

/Ora News.tv/