2 mijë vjet na e kanë mbajtur të fshehtë, del receta e ilaçit që po “tërbon” mjekët

 
 

Loading poll ...

A e dini se më shumë se 2 mijë vjet në Tibet ky ilaç përdoret për shërimin e dhimbjeve të shumta?

Zbulojeni

JA PËRGATITJA:

Hudhrën e qëroni dhe preni në pjesë të mëdha

Pjesët e hudhrës i hidhni në kavanozin prej qelqit

Shtojeni alkoolin mjekësor dhe përbërësit i përzieni me lugë

Kavanozin e mbyllni, e lini anash dhe mos e hapni në dhjetë ditët e ardhshme

Pas 10 ditësh, e përzieni ilaçin dhe kavanozin më pas e futni në frigorifer

PËRDORIMI:

Në një gotë ujë shtojini dy pika të ilaçit

Ujin duhet ta pini para kafjallit, drekës dhe darkës

Ilaçin ta përdorni 12 deri 15 ditë. Ilaçi përdoret për

Rregullimin e shtypjes së gjakut, forcimin e sistemit imun, si para po ashtu edhe pas sëmundjes, e forcon organizmin në sezonin e ftohjes dhe gripit, ul nivelin e kolesterolit në gjak, shëron astmën bronkitisin dhe gastritin, përshpejton punën e metabolizmit