40 fiq për 40 ditë … IIaçi natyral i cili do të ju ringjallë organizmin!

40 fiq për 40 ditë … Ilaç natyral i cili do të ju ringjallë organizmin!Fiqtë janë mjaft të dobishëm, si të freskët, poashtu edhe të thatë, kurse konsumimi i atyre të freskët, frut i sapo mbledhur është një luks që nuk mund ta shijojë gjithkush.Por, egziston recetë e shkëlqyer me fiq të thatë të cilët vërtetë e rigjenerojnë trupin tuaj!Përbërësit:– 40 fruta fiq të thatë– vaj ulliri

Loading poll ...

Përgatitja:Vendosni fiqtë në kavanoz qelqi dhe mbuloni me vaj ulliri. Mbyllni kapakun dhe e leni në frigorifer. Pas 40 ditëve, mund ta konsumoni këtë ilaç natyral.Përdorimi:Një fik nga kavanozi në stomak bosh ndihmon në forcimin e shëndetit dhe zgjidh problemet egzistuese shëndetësore. Ndihmon në rregullimin e punës së traktit gastrointestinal

Përbërja e madhe e fibrave në fiq ndihmon humbjen në peshë dhe pastrimin e organizmit nga toksinat

Fiku është i pasur me kalcium i cili absorbohet lehtë dhe është i domosdoshëm për njerëzit me mostolerancë për laktozën

Kaliumi, i cili ndodhet me shumicë në fiq, forcon zemrën

Fiqtë përmbajnë sasi të madhe antioksidantësh, të cilët përmirësojnë sistemin imunitar dhe shëndetin në përgjithësi

Përmirëson gjendjen e lëkurës dhe unifikon tenin e fytyrës

Konsiderohet si mjet i shkëlqyer për shërimin e pagjumësisë dhe të vjellurave në mëngjes. Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .