8 sekrete qe do te lehtesonin jeten e nje vajze, pa kosto te medha

Nëse nuk keni një penel, përdorni rimelin.

Falë përbërësve dhe qëndrueshmërisë së ngjashme, rimeli i qerpikëve mund të përdoret edhe si penel. Ju duhet vetëm një furçë e hollë kozmetikë.

Si të vizatoni sy perfektë mace:

Lani bu.zët pasi të lani dhëmbët

Butësisht lajini bu.zët me një furçë dhëmbësh të thatë. Kjo do të ndihmojë të pastroni lëkurën e vde. kur dhe t’i bëni bu.zët më të buta.

Kjo gjithashtu do të nxisë rrjedhjen e gja. kut në buzët tuaja, duke shkaktuar që ato të fryhen. Si rezultat, ato do të bëhen më të buta, më të plota.

Ringjalleni rimelin e tharë me ujë të ngrohtë

Shtoni disa pika ujë të zier brenda në rimel më pas mbylleni dhe shkundni atë.

Përdorni të kuqin e buzëve në faqe.

Ju mund të përdorni të kuqin tuaj të buzëve si një zëvendësues për ruzhën. Aplikoni pak në mollëzat e faqeve tuaja dhe përhapeni në lëkurë me majë të gishtave tuaj.

Zbardhini dhëmbët me pudër dhëmbësh.

Përdorni pluhur dhëmbësh për dhëmbët tuaj disa herë në javë. Është një produkt i lirë, por efektiv falë karbonatit të kalciumit që përmban.

Por mos harroni të jeni të kujdesshëm dhe sigurohuni që të konsultoheni me dentistin para se ta përdorni, pasi pluhuri i dhëmbëve mund ta dëmtojë smaltin e dhëmbëve nëse përdoret në mënyrë të pasaktë.

Përdorni sfungjerët e fytyrës për të pastruar fytyrën tuaj.

Kur pastroni fytyrën tuaj me çdo lloj përbërje që fshin makeup-in, përdorni sfungjerë të veçantë kozmetike. Sfungjerët Konjac janë zgjidhja më e mirë, pasi ato lehtësisht shtresëzojnë lëkurën dhe pastrojnë poret.

Provoni që ta aplikoni rimelin tuaj vertikalisht.

Aplikimi i rimelit në qepallat e sipërme dhe të poshtme është një praktikë që shpesh lihet pas dore, por këtu është një këshillë interesante: mbajeni furçën vertikalisht.

Kjo është shumë e thjeshtë, por ndoshta një nga truket më të mira që mund të përdorni. Prekni qerpikët tuaj me majën e furçës për një fund më të natyrshëm.

Mit i ga.buar: prerja e qerpikëve nuk funksionon.

Një “mash. trim” shtesë që ka fituar popullaritet në internet: prerja e qerpikëve tuaj i bën ata të trashë dhe u jep atyre më shumë vëllim.

Megjithatë, kjo është krejtësisht e ga.buar. Në fakt, qerpikëve u duhet rreth 1-2 muaj që të rriten më pas, përderisa fijet e prera nuk e marrin veten dhe formën si pjesa tjetër. Prandaj kini kujdes dhe mos e provoni këtë në shtëpi.

Si të rritni vetulla të trasha në mënyrë natyrale:

Vaj kokosit do t’ju ndihmojë të rritni vetulla të trasha. Ai përmban vitaminë E dhe hekur dhe gjithashtu mund t’i bëjë vetullat tuaja më të errëta.

Për rezultatet më të mira, përzierni 1 pjesë vaj kokosit me 1 pjesë vaj ricini. Butësisht masazhojini vetullat me gishta. Lëreni për 20-30 minuta dhe shpërlajini me ujë të ngrohtë. Përsëriteni këtë procedurë çdo ditë për 2-3 javë dhe do të shihni rezultatet, do t’iu luteshim te na ndihmonit te mirmbajme faqen vetem duke shtypur(mbi foton ose mbi videon) qe ndodhet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin SHQIPE .