A mund ta besoni që kështu dukej Ryva Kajtazi dikur?

Këngëtarja Ryva Kajtazi ka ndryshuar shumë ndër vite. Gjithmonë është konsideruar e bukur, ama me kalimin e kohës ajo e ka synuar perfeksionin, shkruan “Kosovarja”.

Dikur e njohur si aktore, e më pas e dëshmuar si këngëtare, Ryva përherë i ka pasur të qarta qëllimet e saj. Ajo, ka dashur të jetë sa më pranë publikut dhe ta bëjë për vetë atë.

Kajtazi ia ka dalë që të jetë një ndër emrat e njohur të jetës publike, shkruan “Kosovarja”.

Ryva shpesh është përfolur edhe për ndryshimet në pamjen e jashtme. Është thuajse e pa besueshme se si ka qenë dikur dhe si duket tani këngëtarja e mirënjohur, e cila prej dy vitesh edhe është bërë nënë për herë të parë. /Kosovarja/