Ai e lante fytyrën me këtë dhe vajza e tij nuk mund ta besonte, sepse tashme ai dukej më i ri se ajo. Lamtumire rrudhave, njollave dhe

Ekzistojne shumë faktorë që mund të shkaktojnë fillimin e rrudhave ku ndër më të shpeshtat janë ekspozimi ne diell pa mbrojtes, ndryshimet hormonale, shtatzënia ose përdorimi i kontraceptiveve

Nëse doni të trajtoni njollat në lëkurën tuaj dhe në zonat më të errëta, ky ilaç natyral i bere në shtëpi është i përshtatshëm për ju. Përveç kësaj ka uthull molle dhe limon, e cila është e shkëlqyeshme për lëkurën.Ky ilaç është aq i mirë sa mund ta përdorni çdo ditë.Këto janë arsyet pse majdanozi eshte i shkelqyer për lëkurën:

Eliminon puçrrat e fytyres, çdo lloj ënjtje ose acarimi, e freskon, mund të trajtojë sëmundjet e veshkave dhe diabetin, është gjithashtu shumë e mirë për të kuruar dhe paaftesine mashkullore. Permban vitamina dhe minerale si kaliumi dhe mangani.

Ketu eshte gjithçka që ju nevojitet për përgatitjen e këtij kremi:

Përbërësit:

-2 lugë gjethe majdanozi te copetuara

-1 lugë çaji lëng limoni ose uthull molle

-200 ml ujë

PËRGATITJA:

-Copetoni majdanozin dhe ziejeni me ujin për 15 minuta.

– Pastaj lereni të ftohtë dhe pasi te jete ftohur shtoni nje lugë çaji leng limoni ose uthull molle. E vendosni në një enë qelqi dhe lereni në frigorifer.

Ju mund ta përdorni atë sikur të ishte një krem ose locion ne cdo lloj lekure dhe ta zbatoni atë me gishta në zonat e prekura.

Pas 30 ditësh duke e përdorur atë ditë e natë, do të shihni rezultatet e mahnitshme që sjell.

Nëse keni rrathe te erreta rreth syve mund ta përdorni me lehtësi këtë krem ose locion, por pa perfshire limonin. Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .