Ai e shëroi diabetin pa asnjë ilaç, duke përdorur këtë pije

Ky djalosh ishte i tronditur për të mësuar se nivelet e glukozës në gjak e tij ishin të larta! Mjeku tha se pankreasi i tij ishte duke vd*kur, që do të thotë se ai duhet të merrte insulinë për pjesën tjetër të jetës së tij. Gjendja e tij u përkeqësua.

Trigliceridet e tij shkuan 16 dhe tensionin e gjakut 150/ 100! Ishte e qartë se diçka e nevojshme për të ndryshuar në mënyrë që ai mund të mbijetojë.

“Ai dëgjoi këshillat e Dr. John Zirdum, bleu një shtrydhëse frutash e perimesh dhe filloi të hante shëndetshëm”

Pas një jave, ai luftoi me sukses dëshirat për ushqim të përpunuar dhe nivelet e tij të sheqerit në gjak ranë ndjeshëm. Pas disa javësh, ai plotësisht hoqi terapinë e insulinës dhe arriti të kontrollonte sëmundjen me ushqime të papërpunuara dhe lëngje.

Nivelet e tij të sheqerit në gjak ishin të qëndrueshme dhe ai madje ka humbur peshë – në vetëm një muaj! Ja pija që përdori:

Përbërësit:

Një grusht kale (gjethe),

2 kivi,

2 mollë,

5 banane.

Përgatitja:

Vendosni të gjithë përbërësit në një tas dhe hidhni pak ujë mbi to, pastaj përzieni çdo gjë në një blender deri sa ju të merrni një përzierje homogjene. Për rezultate më të mira, ai rekomandon të pini gjysmën e lëngut në mëngjes dhe pjesën tjetër gjatë gjithë ditës. Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .