Ajo është 80 vjec dhe nuk ka thinja në kokë. Sekreti është në këtë pije!

Këto ditë është vërtet e rëndësishme për të pastruar toksinat nga trupi juaj.

Loading poll ...

Metoda me e mire per detoksifikimin eshte trajtimi me bar gruri. Një nga gjërat më të rëndësishme se kurrë më parë është detoksifikimi,pasi ne ditet e sotshme hasim shume stres,nje mjedis te kontaminuar, ushqim te varfer. Pastrimi i trupit me barin e grurit mund t’ju ndihmojë që të rrisni energjinë tuaj dhe të përmirësoni shëndetin tuaj.

Këtu janë disa shenja që tregojne se keni nevojë për detoksifikim: Dispepsi, Probleme te lëkurës, Ere e pakëndshme e trupit, Pla.gë dhe gazra, Dhimbje koke, Alergji, Rritje e tepërt në peshë ose humbje peshe, Depresion, Kapsllëk, Lodhje, përqendrim te dobët, kujtese te dobët
Plakje e parakohshme, Përfitimet e barit të grurit: Bari i grurit ka më shumë se 100 përbërës të nevojshëm për individët, dhe mes tyre ekzistojnë enzima të rëndësishme, antioksidantë dhe acide yndyrore esenciale.

Rreth 70 për qind e përbërjes së barit të grurit është klorofil, dhe ky është një nga elementët më të rëndësishëm. Është thelbësore për largimin e metaleve të rënda dhe toksinave nga trupi juaj. Ka edhe minerale hekuri, kalium, kalcium dhe magnez dhe vitaminat B, B17, C, F, K, E, A.

Bari i grurit mund të zgjerojë sasinë e qelizave të kuqe të gja.kut, të pastrojë gja.kun dhe shumë organe të ndryshme dhe të stimulojë sistemin e tretjes. Pastron mëlçinë dhe largon toksinat. Ajo mund të stimulojë gjëndrën tiroide dhe zvogëlon aciditetin e trupit.

Përfitim i madh i konsumimit të lëngut të freskët të grurit është se mund të ngadalësojë rritjen e flokëve gri dhe t’i kthejë flokët gri në ngjyrë të natyrshme.

Dr. Ann Wigmore ishte e para per promovimin e lëngut te pijshëm të drithërave te gjelbra. Ajo studioi në detaje pronat shëruese të lëngut të grurit dhe në mënyrë të detajuar përshkruan procedurën e zhvillimit të grurit në mbajtëse të cekët në shtëpi ose në ndonjë vend tjetër. Ajo bëri dhe shtrydhëse frutash modeste për barin e grurit për ta bërë këtë përzierje të jetës të aksesueshme për të gjithë.

Lëngu i barit të grurit është një pastrues i pabesueshëm i gjakut dhe ndihmës në shërimin e lëkurës sonë.Filloni me 30 ml lëng për çdo ditë dhe ju lutemi mos harroni te na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .