Ajo përdori kastravec çdo ditë, pas 1 jave nuk e besoi rezultatin..

Dieta e kastravecit është e përkryer për ata që duan të humbin disa kilogramë më shumë duke i kushtuar vëmendje asaj që hanë.
Ofron rezultate të shpejta: Mund të shihni rezultatet e para nga 7 deri në 10 ditë.

Loading poll ...

Përveç përbërësit kryesor të dietës; kastravecit, dieta gjithashtu përfshin ushqime të tjera.

Përfitimet e dietës së kastravecit: Përshpejton metabolizmin, çhelmon trupin, përmirëson tretjen, pastron dhëmbët dhe lëkurën, heq puçrrat e fytyrës, ju bën të humbisni peshë.

Të gjitha këto lidhen me kaliumin, vitamina B, vitaminë K, vitaminë C, bakër dhe mangan që përmbajnë kastravecat.

Që gjithashtu përmban edhe shumë vlera të tjera anti-inflamatore, antioksidante dhe antikancer.

Si funksionon dieta e kastravecit?
Dieta e kastravecit është bazuar në aplikimin e këtij ushqimi të dobishëm praktikisht nga mëngjesi deri në mbrëmje, përveç proteinave dhe karbohidrateve, por pa dhjamë dhe të paskuqura.

Mëngjesi: Përzierni 200 gramë feta kastraveci dhe pak kos me yndyrë të ulët, pa sheqer të shtuar. Ju gjithashtu mund të hani një mollë dhe dy pjeshkë.

Dreka: Sallatë kastraveci dhe një fetë bukë e thekur. Ose përgatisni një pjatë me 2 papate të ziera për të shoqëruar kastravecin dhe fruta. Ju gjithashtu mund të shoqëroni kastravecat në 150 gram ton ose 150 gram mish të bardhë ose dy vezë.

Snack: Kastravec, mollë, spinaq, xhenxhefil dhe bajame.

Darka: 300 gram fruta ose sallatë frutash.

Mos harroni të pini ujë të mjaftueshëm, mundësisht para ngrënies, jo gjatë ngrënies. Shmangni ëmbëlsirat dhe alkoolin.

Bëni disa aktivitete fizike çdo ditë: Mos merrni ashensorin, parkoni pak më larg, lëvizni me biçikletë ose në këmbë.

Ju do të shihni se në një kohë të shkurtër ju do të merrni rezultate unike! Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .