Aktorja e njohur: Abortova sepse s’doja fëmijën e personit që më përdhunoi

Aktorja e njohur: Abortova sepse s’doja fëmijën e personit që më përdhunoi

 

Ashley Judd ka rrëfyer ngjarjen më të dhimbshme në jetën e saj.

Në konferencën, ‘Women in the World Summit’ 50-vjeçarja ka treguar se në të kaluarën është përdhunuar tre herë, shkruan lajmi.net.

Ajo ka mbetur shtatzënë gjatë një prej përdhunimeve dhe në këtë mënyrë zgjodhi që të abortonte fëmijën.

“Unë jam mirënjohëse që e kam bërë në mënyrë të sigurt dhe të rregullt. Nuk do të mundja dot kurrë të ndaja fëmijën tim me një përdhunues”, thotë Judd.

“Demokracia fillon me lëkurën tonë, ne nuk duhet të rregullojmë atë që ne zgjedhim të bëjmë me anët tona”, shton ndër tjerash Ashley. /Lajmi.net/