Amber Heard flet për dhunën që kishte përjetuar nga Depp

 

Amber Heard ka folur për dhunën që kishte përjetuar në duart e ish-bashkëshortit të saj, Johnny Depp.

Aktorja 32-vjeçare u nda nga Depp në maj të vitit 2016 pas 15 muajsh martesë dhe disa ditë më vonë mori një urdhër të përkohshëm kufizues kundër tij, shkruan news sky transmeton lajmi.net.

Shkurorëzimi i hidhur u finalizua në janar 2017 mes kërkesave shumë të publikuara të dhunës në familje dhe kundërvendimeve të shantazhit financiar.

Të enjten, Heard i kërkoi një gjyqtari që të shkarkonte një rast të shpifjes 50 milion $ (38 milionë funte) të paraqitur kundër saj nga Depp.

55-vjeçari është duke e hedhur në gjyq dëgjuar gjatë një botimi të 2018-ës, ajo shkroi në The Washington Post, në të cilën përshkroi të qënit viktimë e abuzimit në familje, por nuk e quajti Depp ose për të përshkruar ndonjë incident me të.

“Unë flisja kundër dhunës seksuale – dhe hasa zemërimin e kulturës sonë”, shkruante Heard, duke shtuar se ajo ndihej sikur ishte “në gjykim në gjykatën e opinionit publik”.

Avokatët e Depp argumentuan se ishte e qartë se ajo po fliste për aktorin dhe se 55-vjeçari kishte pësuar humbje financiare për shkak të akuzave, të cilat ai i mohon. /Lajmi.net/