Ariana Grande ndan një skenar “të tmerrshëm” të problemeve që ka me trurin

Ariana Grande ndan një skenar “të tmerrshëm” të problemeve që ka me trurin

 

Ariana Grande i dha fansave një paraqitje të shkurtër në përpjekjet e saj me PTSD (traumës, stresit) pas bombardimeve të Mançesterit në vitin 2017.

Këngëtarja goditi Instagram-in me screenshot të disa skenave të trurit që duket se i ka dërguar në një tekst grup së bashku me titullin “i qeshur dhe i tmerrshëm … jo një shaka”, shkruan cosmopolitan transmeton lajmi.net.

Imazhi tregon dy skanime krah për krah të një “truri të shëndetshëm” dhe një truri me PTSD. Truri në të djathtë (ose truri me PTSD) ka një mori rajonesh të theksuara, ndërsa fotografia tjetër është kryesisht e errët.

Skenat ndiqen nga katër imazhe të skanave të trurit të Ariana, të cilat janë, si truri me PTSD, kryesisht të ndriçuara.

Kjo nuk është hera e parë që Ariana ka folur në lidhje me përpjekjet e saj me shëndetin mendor. Verën e kaluar, ajo u pyet nga British Vogue nëse marramendja dhe ankthi që ajo përjetoi pasi bombardimet e Mançesterit ishin shenjat e PTSD:

“Unë e urrej … po … pranuar atë, por shumë është,” tha ajo. Është e vështirë të flasësh për shkak se kaq shumë njerëz kanë pësuar një humbje kaq të rëndë dhe të jashtëzakonshme, por, po, është një gjë e vërtetë, i njoh ato familje dhe fansat e mi, dhe të gjithë ata kanë përjetuar një sasi të jashtëzakonshme, koha është gjëja më e madhe, ndihem sikur nuk duhet të flas për përvojën time si unë nuk duhet as të them as asgjë nuk mendoj se kurrë do të di se si të flasim për këtë dhe nuk qaj”, thotë ndër tjerash Grande.

  

Ajo gjithashtu foli për ankthin e saj në përgjithësi, duke thënë “Unë mendoj se shumë njerëz kanë ankth, sidomos tani. Unë kam pasur gjithmonë ankth, unë kurrë nuk kam folur për të, sepse mendova se të gjithë e kishin , por kur u ktheva nga turneu, ishte më e rënda që mendoj se ka qenë ndonjëherë. Të gjithë mendonin se isha e çmendur kur u ktheva në shtëpi”, përfundon Ariana. /Lajmi.net/