Arrestohet Chris Brown, kjo është arsyeja

 

Një avokat i mbrojtjes kriminale në Paris, një kohë të gjatë i ka thënë TMZ se Chris është arrestuar në mënyrë efektive.

Brenda 2 ditëve ai duhet të lirohet ose të dalë në gjykatë, ku prokurori mund t’i kërkojë gjykatësit ose të mbajë Brown-in në paraburgim në pritje të gjykimit ose ta lirojë me kusht, shkruan TMZ transmeton lajmi.net.

Nëse Brown lëshohet me kusht thuhet se mund t’i kërkohet të dorëzojë pasaportën e tij tek autoritetet franceze dhe të qëndrojë në Paris në pritje të gjykimit, ku zakonisht zgjat një vit.

Avokati shton se Brown-it mund t’i kërkohet të shkojë në stacionin e policisë çdo 2 javë për të siguruar që ai është ende në Francë.

Chris Brown dhe dy anëtarë të ekipit të tij janë arrestuar nga policia franceze pasi një grua pretendon se është përdhunuar nga këngëtari në një hotel.

Autoritetet franceze konfirmojnë se TMZ, Brown është arrestuar dhe është në paraburgim për përdhunime të rënda dhe narkotikë.

Gruaja thotë se e ka takuar Brown gjatë natës në mes të 15 dhe 16 janarit në klubin Le Crystal dhe më pas u drejtua në hotelin, Mandarin Oriental me këngëtarin ku ajo pretendon se është përdhunuar. /Lajmi.net/