Astrit Selmani fantastik, shënon dy gola kundër Mariborit

Astrit Selmani po vazhdon shkëlqimin me klubin e tij Hammarby.

Hammarby ishte nikoqir i skuadrës sllovene, Maribor në kuadër të kualifikimeve për Europa Conference League, shkruan lajmi.net.

Suedezët fituan 3-1 ndaj sllovenëve, por ajo çfarë u dallua në këtë takim ishte paraqitja e reprezentuesit të Kosovës, Astrit Selmani.

Sulmuesi kosovar shënoi dy gola për ta ndihmuar skuadrën e tij të marrë fitore.

Selmani realizoi golin e parë në min 55′ dhe më pas shënoi edhe golin e dytë në min 64′.

Më poshtë mund të shikoni golat e Selmanit./Lajmi.net/

Goli i parë: VIDEO

Goli i dytë: VIDEO


Renditja Kombëtareve në grupe të Lojërave Olimpike “Tokyo 2020”

Përfundon baras pjesa e parë në “Fadil Vokrri”, gjithçka mbetet e hapur ndërmjet Dritës dhe Feyenoordit