Balde rinovon kontratën me Barcelonën, do ketë klauzolë lirimi prej 500 milionë eurosh

Futbollisti i Barcelonës, Alejandro Balde ka vazhduar kontratën me klubin.

Alejandro Balde do të vazhdojë të jetë lojtar i Barcelonës pasi ka nënshkruar kontratën e re me klubin, shkruan lajmi.net.

Balde ka firmosur kontratë me kohëzgjatje deri në vitin 2024 dhe në rast të largimit të tij, Barcelona i ka vënë klauzolën astronomike prej 500 milionë eurosh.

Ai është vetëm 17 vjçerar dhe llogaritet si njëri nga talentët më të mëdhenjë të akademisë La Masia./Lajmi.net/


Ekipi olimpik i xhudos mëson kundërshtarët në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”

Gjella e verës e cila nuk është vetëm e shijshme, ka dhe efekte tek zemra pasi largon