Capital T shtroi iftar për 310 persona, krah tij humanisti Halil Kastrati

Reperi Capital T sot ka shtruar iftar për 310 persona.

 

Reperi shqiptar, Capital T, është njëri nga bashkëpunëtorët më të afërt të humanistit nga Prizreni, Halil Kastrati, shkruan lajmi.net.

Ai ka marrë pjesë vullnetarisht shumë herë për t’u ndihmuar familjeve në nevojë, e së fundmi reperi shtruar iftar për 310 persona në restorantin e humanistit Kastrati.

Ishte hoxha dhe humanisti Halil Kastrati ai i cili e bëri të ditur këtë nëpërmjet Instagramit. Foto nga darka e iftarit ka publikuar edhe Capital T në llogarinë e tij në Instagram./Lajmi.net/

     

   
 
  
 
  
  
 
 
  
  
 
  View this post on Instagram 
 
  
 
 
  
  
  
 
 
  
  
 
 
  
  
  
 
 

 

 Me Trim Ademi Capital T Trimi sot e dhuroj Iftarin per 310 persona ne kuzhinen tone si dhe ishte bashke me ne ne Iftar @truekapo Zoti e shperblefte 

A post shared by   Halil Kastrati  (@halilkastrati) on