Cilët janë kundërshtarët ndaj të cilëve Messi nuk ka shënuar asnjëherë?!

Lionel Messi konsiderohet të jetë njëri nga futbollistët më të mirë që ka luajtur në historinë e sportit.

Megjithatë, sikurse çdo lojtarë tjetër, edhe argjentinasi ka një listë të skuadrave ndaj të cilave ai nuk ka shënuar asnjëherë gol, shkruan lajmi.net.

Messi ka luajtur futboll profesional për 17 vjet dhe kjo është lista e plotë e kundërshtarëve të klubit që ai nuk ka shënuar:

“Inter Milan, Rubin Kazan, Benfica, XerezAl-Sadd, Gramenet, Murcia, Udinese”.

Ai pati mundësi që të shënoi në përballje me Interin sezonin e kaluar të Ligës së Kampionëve, mirëpo nuk arriti një gjë të tillë./Lajmi.net/


Notat e lojtarëve: Atletico Madrid – Chelsea, Joao Felix dështimi i ndeshjes

Lewandowski pas golit ndaj Lazios, hyn në histori të Ligës së Kampionëve