Dentistet e kane mbajtur te fshehte prej kohesh, Ja receta qe zbardh dhëmbët dhe shëron mishrat

Edhe pse zbardhuesit e shumtë të dhëmbëve funksionojnë për pak kohë, rezultatet zakonisht nuk zgjasin. Përdorimi i tepruar i tyre mund të jetë një çështje serioze. Gjëja e mirë është se ju nuk keni më nevojë për këta zbardhues me kimikate.

Loading poll ...

Si gjithmonë, nëna natyrë ka mënyrat e veta dhe truket që ndihmojnë të kemi atë buzëqeshje që kemi kërkuar gjithmonë. Përgjigjia për këtë problem të dhëmbëve që humbasin bardhësinë e tyre është në dollapin tuaj.

Turmerik

Turmeriku është një erëz natyrale që është përdorur shpesh në prodhimin e mustardës dhe prej saj merr ngjyrën e verdhë. Ndoshta tani mund të jeni habitur se si mundet që kjo erëz e verdhë mund t’ju ndihmojë në zbardhjen e dhëmbëve.

E pra, ju duhet të dini se kjo është e vërtetë. Ju mund të merrni rezultate të njëjta duke përdorur turmerik pluhur dhe ujë.

Përbërësit:

Rreth ½ – 1 lugë gjelle turmerik

Një lugë gjelle vaj kokosi

Pak vaj mente

Udhëzime:

Lagni furçën tuaj të dhëmbëve dhe hidhni pak nga kjo përzierje. Përdoreni atë për të larë dhëmbët në vend të pastës së dhëmbëve.

Lëreni për rreth 3-5 minuta. Shpëlani gojën mirë me ujë. Përsëriteni këtë çdo ditë për një javë, derisa të shihni rezultatet e dëshiruara. Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .