Djali denoncon në polici prindërit se i shkatërruan materialet porno

 

Një burrë në Michigan vendosi të denoncojë në polici, prindërit e tij pasi i kishin shkatërruar të gjithë koleksionin e çmuar të pornove, bën të ditur FOX 17

Burri emri i të cilit u identifikua si “Charlie” ishte divorcuar dhe ishte kthyer në shtëpinë e prindërve të tij në Michigan. Por bashkëjetesa nuk kishte zgjatur më shumë se 10 muaj dhe ai ishte larguar për në Indiana. Muaj më vonë prindërit i kishin dërguar me makinë të gjithë sendet personale të tij me përjashtim të koleksionit të revistave dhe filmave porno, më shumë se 12 kuti të mëdha.

Prindërit i kishin thënë se ia kishin shkatërruar të gjithë koleksionin. I inatosur  kishte shkuar në komisariatin e policisë ku kishte hartuar një raport ku informonte se koleksioni kushtonte mbi 28 milionë dollarë.

Zyra e prokurorisë kishte kundërshtuar ngritjen e padisë po Charli vijon të akuzojë prindërit për dëmtimin e një pasurie prej 86 milionë dollarësh.

Policia kishte kontaktuar me prindërit përmes emailit dhe këta të fundit kishin treguar se kishin qenë 12 kuti plot me materiale porno  dhe u ishte dashur goxha kohë për ti shkatërruar.

Një muaj më vonë, babai dhe djali kishin shkëmbyer sërish emaile

Djali: “Nëse kishe problem me gjërat e mia atëherë më mirë të kishe thënë që në fillim dhe jo të hakmerreshe”

Ndërkohë që babai i kishte kthyer përgjigje: “Beso ose jo, një prej arsyeve përse unë shkatërrova materialet porno ishte për të mirën e shëndetit tënd mendor dhe emocional. Do të kisha bërë të njëjtën gjë edhe nëse do të kisha gjetur 1 kg kokainë. Shpresoj që një ditë të më kuptosh”

Sipas të atit, Charli ishte kthyer në një tregtar të vogël materialesh porno duke nisur që kur kishte qenë në shkollë dhe ai e kishte paralajmëruar se nëse do gjente materiale porno në shtëpi do i shkatërronte.

/Ora News.tv/