Doli nùdo në sheshin ‘Skënderbej’ në shénjë protéste, reàgon e reja: Nuk është turp! (VIDEO)

Ditën e djeshme në sheshin “Skëndërbej”, gjatë protéstës së zhvilluar kundër abùzímeve séksuàle, ku rasti i fundit ishte i 15-vjeçares nga Mirdita e cila u pérdhùnua nga 5 persona, vëmendjen e mediave e tërhòqi një vajzë e cila ishte e zhvéshur tërésisht nùdo.

Ajo ka reàguar pas komenteve lidhur me të në rrjetet sociale, ku përmes një videoje tregon se nùdoja nuk është séksuàle, ndërsa thekson se ka dashur të përçojë një mesazh për shoqërinë.

“Më dërgoi mikesha ime foton ku kam dalë te sheshi Skënderbej, ku kam dalë me një shkrim dhe kishte bashkëngjítur me një foto tjetër. Më vjen shumë kéq që ishte ajo foto, ku dikush kishte përdorur disa terma, bashkë me foton time. Dhe kishte shkruajtur që protésta ka qenë një film pòrnògrafik. Sa keq shpirti im që t’i sheh filma të tillë! Sa keq që e ke të zhvilluar në atë lloj forme mendjen tende. Ky është shkrimi “Meshkujt janë fëmijët tanë.Image

Nëse ata sot nuk janë sot të denjë është sepse ne nuk e kemi bërë punën tonë si duhet”. Ne si gra, si nëna. Para se të bëhej burrë e të pérdhùnonte ka qenë fëmija jonë. Kam shkruajtur që do t’i mësoj fëmijës tim që të jesh i paveshur nuk është tùrp. Tùrp është të dëmtosh dikë. Nùdo nuk është séksuàle. E kuptoj që sistemi, mënyra se si gjërat kanë funksionuar, të mendoni se trupi jonë, vagína jonë, është turp. Sa keq! Gjòksi ynë është tùrp, ah sa keq!”, u shpreh vajza në fjalë.

“Doni edhe listën e njerëzve që më kanë ngàcmuàr mua séksuàlisht?! Kam pasur zhvillim të hershëm që 12 vjeç. Kur isha 15 më ndíqnin një rrjet tràfikàntësh. I doni me emra mbiemra, ti vrísni edhe ata? Lígji i kàrmës thotë që nëse ne një gjë na përsëritet disa herë do të thotë që ne nuk e kemi marrë mësimin. Kuptoni fòrcën tuaj! Meshkujt janë fëmijët tanë, nëse janë ashtu siç janë, do të thotë që ne nuk i kemi edukuar. Sot ne mbajmë përgjegjësi për çdo fëmijë që pérdhùnohet. Po shisni shpirtin vetëm që mos ta dëgjojnë komshinjtë, për llafet e botës. Është fàji jonë, sepse meshkujt janë fëmijësh tanë”, vijoi ajo.


Arrihet marrëveshja, Antonio Conte largohet nga Inter. Ja sa kushton divorci

Alaba zbarkon në Madrid, një ndër më të paguarit te Reali