Dua dhe Rita nonimohen për British LGBT Awards

Rita dhe Dua janë dy këngëtaret shqiptare më të famshme në botë.

Kurse përveç në Grammy, shqiptaret janë në pritje edhe të një ceremonie tjetër të ndarjes së çmimeve.

Bëhet fjalë për “British LGBT Awards”, ku Rita është nominuar për “Artisten e Vitit” kurse për “Aleatin më të mirë” është nominuar Dua.

Të dyja këngëtaret njihen si përkrahëse të këtij komuniteti, kurse ceremonia do të mbahet në 17 maj në Londër.

Loading poll ...