Dua Lipa sjell këtë video të vëllaut të saj me ndresë kuq e zi

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa nuk harron të promovojë asnjëherë shqiptarët dhe vlerat e popullit tonë.

Edhe pse tash e një kohe jeton dhe vepron në Angli, artistja shqiptare vazhdon të na bëjë krenarë të gjithëve me sukseset që po arrin, shkruan lajmi.net.

Së fundmi, me mbi 25 milionë ndjekësit, Dua ka publikuar një video të vëllaut të vetëm të saj, Gjinit teksa ka të veshur një palë ndresa sportive kuq e zi.

Lipa shpesh edhe në intervistat që ka dhënë për mediat e huaja tregon se është nga Kosova dhe se e do tejet shumë.

Theksojmë se, gjatë ditës së djeshme, një nga ‘billboard’-ët më të mëdhenj në “Times Square” të New Yorkut, ka shfaqur imazhin e këngëtares shqiptare.

Në një reklamë të sponsoruar nga “Spotify”, e cila është bërë me qëllim promovimin e saj për çmimin “Artistja e re më e mirë” në mbrëmjen më të madhe të ndarjes së çmimeve të muzikës në botë, “Grammy Awards”.