Dua Lipa tregon se çfarë fshihet pas “Swan Song”

 

Dua Lipa ka publikuar dy ditë më parë këngën “Swan Song”.

Dua Lipa ka marrë komente pozitive për këngën e re, suksesi i të cilës po shihet që në ditët e para të publikimit, shkruan lajmi.net.

Këngëtarja përmes një statusi në Instagram ka treguar se çfarë fshihet pas kësaj kënge, e cila është njëherësh kolonë zanore e filmit “Alita”.

“Idea është se “Kjo nuk është këngë e mjellmës” ky është vetëm fillimi i luftës sonë për drejtësi. Alita lufton për jetën e njerëzve të margjinalizuar, shpresojmë se ne të gjithë e gjejmë një pjesë të vetes në karakterin e Alitës dhe të shohim se ne kurrë nuk duhet të heqim dorë nga beteja nga padrejtësitë e botës. Edhe në momentet më të vështira duhet të flasim. Tekstualisht, kënga i referohet mendjeve të shkëlqyera për veprime, një grup aktivistësh për HIV dhe AIDS nga vitet ’80, motoja e të cilave është “Heshtja e barabartë me vdekjen” me shpresën se në jetën tonë të përditshme kemi vënë në veprim këtë kuptim më të thellë, kështu që heshtja nuk bëhet kurrë ne”, ka shkruar ndër të tjera Dua. /Lajmi.net/