Dybala takon “Kapitenin”! Juve, Barcelona përsëri e ndjek: zgjedhja u bë tashmë, këtu janë skenarët

Paulo Dybala është kthyer me energji nga pushimet, në formë për të filluar vitin në mënyrën më të mirë të mundshme dhe të flakë zhgënjimet e atij që sapo përfundoi pas krahëve.

Joya dëshiron të marrë përsëri Juventusin në dorë, të ndihet i rëndësishëm dhe të përcaktojë në fushë se çfarë i ndodhi atij në pjesën e parë të aventurës bardhezi.

Massimiliano Allegri beson fuqimisht në kampionin argjentinas, një pozicion i shprehur tashmë për kompaninë edhe përsa i përket tregut.

Në orët e fundit emri i Dybala është lidhur fort me Barcelonën. Një interes që kthehet pas përpjekjeve të verës së kaluar.

Miratimi i klubit Blaugrana është konfirmuar, por  mbetet një rrugë e komplikuar për një seri arsyesh: nga dëshira e Juve për të mos privuar veten nga mbipopullimi në sulmin e spanjollëve me interpretues të nivelit të lartë dhe me angazhime faraonike.

Në javët e ardhshme, drejtori sportiv i Juventusit Federico Cherubini do të përpiqet të vendosë negociatat për rinovimin e kontratës së Joya: asnjë takim akoma, por ekziston një dëshirë e përbashkët për zgjatjen e kontratës që skadon në 2022.

Një sinjal i rëndësishëm për mjedisin por gjithashtu një mesazh për të tjerët: Juve dëshiron të fillojë përsëri nga numri 10 i tyre!


Kaos në Serie A përpara fillimit: “Lojtarët nuk i detyron dot për vaksinat, rrezikohet grupi…”

Interi nuk niset drejt SHBA, anulohet fluturimi dhe turneu