E gërmoi për të përgjuar ish bashkëshorten, burri xheloz ngec brenda në tunel

 

Loading poll ...

I çmendur nga xhelozia, një burrë ndërtoi një tunel poshtë shtëpisë së ish bashkëshortes për ta përgjuar. Por planet e tij nuk shkuan siç duhet, pasi ngeci brenda tunelit.

Policia në Puerto Penasco u telefonua nga Griselda Santillan, e cila kishte dëgjuar zhurma të çuditshme poshtë shtëpisë së saj gjatë javës së kaluar.

Fillimisht mendoi se zhurmat vinin nga macet, por kur zhurmat u shtuan Santillan dhe një fqinj i saj shkuan në oborrin e banesës. Ata zbuluan një tunel, disa thika dhe një shishe uji.

Brenda tunelit ishte bashkëshorti i saj, që ishte bllokuar brenda për rreth 2 orë.

Ekipet zjarrfikëse shpenzuar 45 minuta për të shpëtuar  César Arnoldo Gómez Gómez.

58-vjeçarja u tha autoriteteve se kishte vendosur ta linte bashkëshortin e saj, me të cilin qëndroi e martuar për 14 vite, për shkak të xhelozisë së madhe dhe kishte marrë urdhër mbrojtje ndaj tij.

50-vjeçari u dërgua në spital dhe u trajtua për dehidratim para se të arrestohej për shkak të shkeljes së urdhrit të mbrojtjes.

/Ora News.tv/