E KRYER! Italia blindon “arkitektin” e saj edhe për 4 edicione

Ndërsa pret të zbulojë skuadrën për Euro 2020, ekipi kombëtar italian mund të festojë një zgjatje të kërkuar dhe përfundimisht të arritur kontraktuale. Pak më parë, Federata njoftoi marrëveshjen për rinovimin e trajnerit Roberto Mancini.

Një lajm i rëndësishëm për të ardhmen e kombëtares italiane. Mancini, i cili kishte një kontratë që skadonte në 2022, pranoi kushtet e reja duke nënshkruar deri në verën e vitit 2026.

Ish-trajneri i Interit dhe Manchester City do të qëndrojë në shalë për pesë vjet të tjera.

Prandaj Mancini jo vetëm që do ta drejtojë Italinë në Evropian dhe Kupën e Botës 2022 në Katar. Por do të jetë trajner gjithashtu në funksion të EURO 2024 në Gjermani dhe Kupën e Botës 2026 që do të luhet midis Shteteve të Bashkuara, Meksikës dhe Kanadasë.

Lajmet që ishin në ajër dhe që u zyrtarizuan nga Gabriele Gravina. Presidenti i FIGC shprehu kënaqësinë e tij si vijon: “Unë ndava një projekt me Mancini dhe ai po e realizon atë në mënyrë të shkëlqyeshme.

Ky është një investim që Federata duhej të bënte për respekt edhe për tifozët tanë. Ne jemi të bindur se kemi bërë një zgjedhje të rëndësishme. Ne kishim pak largpamësi, kontrata do të skadojë në vitin 2026 dhe kemi disa ngjarje për të vazhduar.

Nëse do të mund të jepnim një trofe për tifozët tanë që ka humbur për kaq shumë vite, duke mos mbështjellur kokën në rast se nuk ndodh”


ZYRTARE! Federata Italiane modifikon nenin anti-SuperLeague. Tani Juventusi rrezikon përjashtimin

I shkréti Murat! Ola ‘krýqëzon’ djalin turk, ja çfarë i bën në takim (VIDEO)