E pabesueshme : Gruaja është 40 por duket si 20 vjec, Ja maska të cilën ajo e përdor në sezonin e verës

Maske verore me caj jeshil per floke te shendetshem:

Loading poll ...

Sot do të ndajme me ju një maskë mahnitëse flokesh per seznonin e veres, e cila do t’ju ndihmojë të keni flokë të butë dhe plot shkëlqim. Përsëriteni këtë proces 2 herë në javë dhe do te shihni ndryshim në flokët tuaj.

Përbërësit që ju nevojiten –

6 lugë çaji kos ose gjizë

1 lugë çaji mjaltë

2 bustina caj jeshil

Në një tas të pastër hidhni 6 luge gjelle kos ose gjizë, 1 lugë çaji mjaltë dhe 2 bustina caj jeshil.

Miksoni te gjithë përbërësit mirë dhe maska juaj e flokëve është gati për përdorim dhe do te jete shume efikase .

Aplikojeni këtë në skalpin e kokes tuaj dhe në fijet e flokëve, lereni për 3 orë dhe pastaj shpëlajeni me uje te bollshem.

Mjalti redukton keputjen e flokeve, dallohet per vetite antioksiduese qe parandalojnë dëmtimin, mbajtjen e kokës dhe flokut të shëndetshëm.
Kosi ka acid laktik i cili eshte i dobishem per pastrimin e qelizave të vdekura të lëkurës duke ndihmuar rritjen e folikulave te flokeve tuaj.

Çaji jeshil përmban antioksidantë që përmirësojnë shëndetin e kokës dhe si pasojë forcon flokët. Ai stimulon rritjen e flokëve dhe zbutjen e tyre. Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE . a a