E tríshtë/ Nusja akùzon ish-vjehrrën se e detyroi të pròstítuònte: Mbaja me lekë…(VIDEO)

“Shihemi në Gjyq” në “E Diela Shqiptare” tràjtoi dje një çéshtje midis nënës dhe vajzës, ku kjo e fundit ishte edhe personi që e ka sjellë palën tjetër në emision.

Vajza, Xheje Dunga, ka ardhur për dy probleme. I pari është me nënën dhe tjetri me ish-burrin me të cilin ka qenë e martuar në vitin 2010, rreth moshës 16-17 vjeçare.

Në vitin 2012 Xheja lindi një vajzë, por martesa pati probleme, pasi nuk jetonin në shtëpinë e tyre, por tek të afërmit e burrit derisa u ndanë. Elvira e ka mbështetur vajzën sepse e dinte që martesa e saj nuk funksiononte, kishte dhùnë, ishte tràdhtuar, Xheja kishte téntuar vétëvràsje derisa i mori një shtëpi me qira për të jetuar dhe i pagoi shpénzimet.

Në atë shtëpi të vogël, Elvira pretendon se vjehrra e Xhejes merrte shpesh në shtëpinë që paguante për të bijën, meshkuj me të cilët kryente marrëdhënie séksuale në kémbim të parave.

Xheja u nda nga ish-burri, u shpërngul diku tjetër e më pas u rikthye me të dhe jetoi sërish bashkë me të dhe nënën e tij. Elvira e kishte paralajmëruar dhëndrin për profesionin e mamasë së tij duke i thënë edhe të kishte kujdes pasi e tillë mund të bëhej edhe gruaja e tij, njëkohësisht vajza e saj, derisa fjalët e saj rezultuan të vërteta.

Xheja ndahet sërish nga bashkëshorti, jeton diku tjetër pasi ai e tràdhtonte dhe fliste me një grua edhe në prani të saj, por tashmë Elvira kishte vendosur mos ta pranonte më në shtëpi.

Më pas, ai largohet për në Itali dhe Xheja kthehet në shtëpinë e vjehrrës në vitin 2015, vit në të cilin filloi të ushtrònte pròstítucíonin. Me paratë që merrte, ajo mbulonte shpénzimet e veta, të vjehrrës, fëmijës dhe gjithashtu i dërgonte para bashkëshortit, pasi ishte ky i fundit që e kishte detyruar të bëhej pròstítutë.

Eni Çobani: Tani po i drejtohem zonjës Xheje, që është një temë shumë e nxehtë, shumë e réndë sepse vajza të moshës së saj bien víktíma, génjehen, sigurisht përmes shumave të parave.

Elvira: Unë nuk kam ditur asnjë farë gjëje, zonja Eni. Eni Çobani: Xheje, si u fute në këtë rrugë ti? Se kjo është një rrugë që besoj se njeriu nuk e zgjedh me dëshirë, e ke zgjedhur me dëshirë këtë rrugë?

Xheje Dunga: Jo me dëshirë nuk e zgjodha sepse ai më tha “merr, vazhdo, puno”. Elvira: E rríhte, zonja Eni për të bërë atë punë, e rríhte. Eni Çobani: Si, ai ishte në dijeni? Xheje Dunga: E dinte dhe i jepja edhe lekë.  Eni Çobani: Si, ai merrte lekët e tua?

Xheje Dunga: Po, po, i kam dhënë edhe lekë për rrugën që ka ikur në Itali. Eni Çobani: Babai i vajzës që ka bërë me ty?  Xheje Dunga: Po, po, edhe nënës së tij i kam pàguar qiranë, e kam ushqyer se ai iku.

Eni Çobani: Pra, ti punoje, pròstítuoje trupin tënd, më fal që të drejtohem kështu, por duhet t’i themi gjërat. Elvira, kërkoj ndjésë përpara teje, ti je nëna e kësaj vajze, është shumë e réndë. Pra, vajza jote pròstítuonte dhe mbante burrin që e tràdhtonte dhe vjehrrën që bënte po këtë punë.No description available.

Elvira: Po, i thoshte “puno ti të mbash fëmijën” se ai nuk ishte për këtë punë, për të mbajtur fëmijën.

Xheje Dunga nuk e ka më kujdestarinë e vajzës, pasi bashkëshorti ka arritur që nëpërmjet shkollimit të vajzës dhe së shkuarës me precedentë pénalë të Xhejes, të fitojë kujdestarinë e plotë të saj nga shteti italian.

Megjithatë, kjo nuk e mohon të drejtën e Xhejes për të ndjékur procedura ligjore për rifitimin e kujdestarisë, sikundër vlen e njëjta gjë për babanë e vajzës.

Pavarësisht kësaj çështjeje, që në fillim të rubrikës, Xheja erdhi me kërkesën ndaj së ëmës që ajo ta pranonte sërish në shtëpi. Ajo i kërkoi ndjésë publike duke u shprehur thellësisht e pénduar për të gjitha shqetësimet që i ka shkaktuar. Por kjo kërkesë hasi në refuzime shumë të forta nga ana e Elvirës dhe as në mbyllje të rubrikës, ajo nuk pranoi që Xheja të kthehej sërish në shtëpi.No description available.

Eni Çobani: Çfarë i kërkon nënës tënde sot? Xheje Dunga: Unë i kërkoj mamit të më falë, i kërkoj ndjésë për të gjitha çfarë i kam bërë se është edhe e sëmùrë.

Eni Çobani: Bravo, këtë kam dashur ta bëje që në fillim. Ti duhet të kërkosh një ndjésë shumë të madhe, shumë të madhe. Xheje Dunga: Po, është edhe e sëmùrë dhe unë e di se çfarë sëmùndjeje ka ajo, por dua që të më hapë derën, të jetë me mua që edhe unë të marr fëmijën tim dhe të më qasë brenda në shtëpi sepse…

Eni Çobani: Sepse ju nuk keni banesë tjetër. Thuaje edhe këtë, përveç banesës së mamasë ti nuk ke tjetër, këtu në Shqipëri je te zonja Elvira. Xheje Dunga: Po, po, po.

Eni Çobani: Elvira, e di që të ka fëllíqur, siç the ti se kjo është tamam shumë e réndë, po si nënë me nënë them që ti duhet t’i hapësh derën. Elvira: Jo, zonja Eni, jo. Unë nuk ia hap derën, me këto pròbleme e me ç’më ka bërë mua ajo, nuk e bëj.

Xheje Dunga: Qëkur ka qenë vajza 5 vjeç e gjysmë e deri tani nuk e ka parë fare.


“Ibra s’ishte një vjedhje, ne ndihmuam Juventus-in. Zhang po rrezikon shumë”

RONALDO TRONDIT NGA KONFERENCA: “Lamtumira me Juventusin? Epo, sido që të shkojë…”