Eliminoni dhimbjet e gjunjëve dhe nyejve brenda dite dhe pa pasur nevojë ta vizitoni dok’torin

Tek femrat, dhimbjet e gjunjëve dhe nyejve mund të shkaktohen edhe si pasojë e mbathjes së këpucëve të pa përshtatshme, por gjithashtu kjo dukuri është edhe proces i plakjes.

Loading poll ...

Sidoqoftë, kjo sëmundje është mjaftë e zakonshme, prandaj është e rëndësishme të dini se cilët përbërës natyral janë më të mirët për trajtimin e dhimbjes.

Përbërësit:

– Një gotë me tërshërë

– Një gotë me lëng 100 për qind natyral portokalli

– Një gotë ujë

– Dy gota me ananas të prerë në formë kubi

– Një lugë gjelle kanellë

– Gjysmë gote bajame

– Mjaltë organike për shije më të mirë

Në një tas futni miellin e tërshërës me ujë dhe futeni në furrë për pak minuta. Pastaj, tërshërën me lëng portokalli, mjaltë, bajame, kanellë dhe ananas i përzieni derisa të fitoni një lëng të mirë.

Lëngun e fituar e konsumoni çdo ditë dhe do të shikoni se si ligamentet edhe nyejt do të forcohen, e gjithashtu dhimbja do të hiqet si me dorë.

Pse është efektive kjo recetë?

Ananasi dhe portokalli përmbajnë sasi të larta të vitaminës C, e kjo vitaminë ndihmon në forcimin e eshtrave dhe ligamenteve. Veç kësaj, kanella ka efekte anti-pezmatuese, gjë që e përmirëson qarkullimin dhe ndihmon në rikuperimin e nyejve dhe gjunjëve. Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .