Eliminoni dhjamin e barkut vetëm më këto 10 pije që mund t’i përgatisni vetë

Depozitat e dhjamit në zonën e barkut janë diçka që askush nuk i dëshiron, por pavarësisht pamjes, yndyra e barkut gjithashtu paraqet rre.ziqe serioze për shëndetin sepse grumbullohet rreth organeve abdominale – është metabolikisht aktive dhe ka qenë e lidhur fort me një sërë rreziqesh serioze të sëmundjeve, duke përfshirë sëm.undjet e zemrës, kan.cerin dhe çmendurinë “.

Megjithatë, edhe pse eliminimi e yndyrës belly mund të jetë një sfidë mjaft, është e mundur dhe ju mund të dj.eg dhjamin edhe gjatë gjumit!

Këtu janë 10 pijet që mund t’i pini para gjumit dhe mund t’ju ndihmojnë të di.gjni depozitat e yndyrës në zonën e barkut.

Lëng ananasi: ananasi është i mbushura me fibra, kështu që ai ndihmon dhe për të parandaluar akumulimin e yndyrës në zonën e barkut.

Lëng kastraveci: Merrni lëngun e kastravecëve të freskët, shtoni pak ujë dhe pini këtë pije për të furnizuar trupin me vitamina, minerale, fibra dhe antioksidantë, të cilat ndihmojnë në tretje mbështesin humbjen e peshës dhe rregullojnë sheqerin në gja.k.

Lëngu i uthullës së mollës: ka veti të fuqishme antibiotike, që trajtojnë diarrenë, spazma të zorrëve dhe lehtësojnë stomakun . Shtoni disa lugë në një gotë me ujë, shtoni disa feta molle dhe piheni para se të flini.

Çaj xhinxheri: Xhinxheri është një ilaç natyral efektiv kundër obezitetit, dhe përmirëson thithjen e lëndës ushqyese, ndihmon tretjen dhe ju ndihmon të shkrini yndyrën e barkut.

Luleshtrydhe me limon: Luleshtrydhe janë të bollshme në kimikate të cilat parandalojnë sëm.undjet e zemrës dhe kan.cerin dhe ndihmojnë në humbjen e peshës. Gjithashti ndalojnë in.flamimin, rregullojnë hormonet dhe kontrollojnë sheqerin në gja.k.

Qitro dhe lëng kanelle: Qitro është një burim i pasur i antioksidantëve. Ai nxit metabolizmin dhe ju ndihmon të arrini qëllimet e humbjes së peshës. Vetëm shtoni lëng qitro në një gotë me ujë, dhe shtoni shkopinj kanellë, dhe sheqer.  

Pini këto pije freskuese që djegin dhjamin e barkut gjatë natës , do t’iu luteshim te na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .