Enca poston foton e Noizyt, i tregon dhe njëherë vendin

Enca është një nga këngëtaret më të përfolura dhe nëjkohësisht më të pëlqyera në rrjetet sociale.

Ajo kryeson listën duke lënë pas shumë emra të njohur të ekranit mes tyre dhe një nga rivalët e saj Noizyn.

Enca është “Mbretëresha e Instagramit” në vendin tonë, me plot 1.9 milionë ndjekës dhe tashmë në vend të dytë është Luana me plot 1.4 milionë dhe më pas vjen Noizy me 1.3 milionë.

Pikërisht për këtë arsye, ajo ka bërë pjesë të instastoryt të saj reperin e njohur Noizyn pasi ka postuar një video ku tregohet artistët shqiptarë me më shumë ndjekës në Instagram.

Në video shihet se Enca është në vend të parë, në të dytin Luana dhe më pas Noizy.

Këngëtarja e talentuar shprehet se është “Numri 1” dhe uron veten nëpërmjet videos.