Është mbajtur e fshehur! Futini këmbët për 15 minuta, largon lodhjen dhe shëron mykun

Uthulla, përveç se përdoret në gatim, mund të përdoret për të pastruar dhe hequr erën e keqe në shtëpinë tonë, edhe në sajë të vlerave të saj, ajo gjithashtu mund të jetë një përbërës i shkëlqyer për disa receta natyrale shumë të efektshme në shtëpi.

Loading poll ...

Disa probleme me këmbët mund të trajtohen me këtë alternativë të shkëlqyer, pasi me të ju mund të përjetoni përfitimet e largimit të aromës së keqe të këmbëve.

Madje uthulla shëron sëmundje të caktuara dhe lloje të infeksioneve kërpudhore.

Përfitimet e zhytjes së këmbëve tuaja në uthull:

Largon lodhjen në këmbë

Nëse ju keni ecur shumë, ose në qoftë se ju keni qenë në këmbë gjatë gjithë ditës, ndoshta, këmbët tuaja janë të lodhur dhe të fryra.

Për të zbutur këtë shqetësim, kryhet procedura e mëposhtme:

ujë; 1 filxhan uthull;

1 filxhan kripë deti;

1 filxhan kripë;

1/2 filxhan lule të thata livando.

Ngrohni sasinë e mjaftueshme të ujit në një temperaturë të durueshme, shtoni gjithë ingrediendët dhe trazojeni për një minutë.

Zhysni këmbët tuaja për rreth 15 minuta.Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .