Festa e vitit të ri brenda shtëpive të emrave të njohur të estradës

  Edhe sivjet si çdo vit tjetër emrat e njohur të estradës shqiptare kanë qenë të angazhuar për festa.      

Këngëtarët, aktorët, prezantuesit e njohur shqiptarë edhe gjatë vitit 2019 janë të angazhuar me mbrëmje muzikore, kështu minutat e parë të vitit të ri nuk i kanë pritur pranë më të dashurve, shkruan lajmi.net.

Mirëpo nuk ka munguar festa qoftë gjatë ditës apo edhe në ditët e fundit të 2018-tës dhe shumica prej tyre, ose për thënë më mirë gati të gjithë janë kujdesur që brenda shtëpive të vendosin dekore, kështu në mënyrë që ambienti të shndërrohet në sa më festiv.

Për dallim prej shumicës janë disa emra të njohur për publikun madje shumë të suksesshëm, që kanë zgjedhur Vitin e Ri ta presin në xhirin e tyre familjar.

Adelina Thaçi, 2Po2, Edona Llalloshi, Miloti, Yllka Kuqi, Ernest Zymberi, Mirsa Kerqeli, Naimi dhe Mihrija, Meda, Granit Xhaka etj, e kanë pritur Vitin e Ri 2019 pranë më të dashurve.

Lajmi.net ka bërë një përmbledhje për lexuesit, kështu duke zgjedhur që t’ua sjell disa nga pamjet e ambienteve familjare të ‘Vipave’ shqiptarë, se si ata e presin natën e ndërrimit të motmoteve.

Adelina Thaçi

Këngëtarja e njohur, Adelina Thaci, Vitin e Ri e ka pritur në xhirim familjar, madje duke e ditur se është një grua shumë e zonja, tryeza që e ka shtruar s’ka pasur se si të mos jetë e rregulluar deri në detaje.

Ajo nëpërmjet publikimit të disa fotografive në Instastory ka treguar pak nga shtëpia e saj dhe mënyra se si festohet te ta.

                    View this post on Instagram                            

 

 Festat kane lezet…dekorimet jane bo me ndihmen time, por me shume duart e vogla te Fiones e Melises?? 

A post shared by   Adelina Thaqi Meta  (@adelinathaci) on

 

  

  

2Po2

Edhe Besnik Canolli natën e ndërrimit të motmoteve ka qëndruar në shtëpi pranë familjarëve. Ai i ka publikuara disa foto nga festa të cilën shihet se po e shijon.

Besniku gjatë 2018-ës ka qenë i angazhuara me punë e projektet muzikore nuk kanë munguar. Duhet theksuar se edhe në vitin që lam pas, Besniku solli këngë tekstet e të cilave kanë qenë po ashtu të fuqishme sa secili projekt i tij ndër vite.

  

  

  

Edona Lalloshi / Milot Llalloshi

Këngëtarja Edona Llalloshi zgjodhi ta uroj festën e Vitit të Ri me një video të realizuar brenda shtëpisë së saj, aty ku edhe ka fesuar mbrëmë me familjen.

Në postimin që Edona e ka bërë shihet bredhi i dekoruar deri në detaje i cili e bëri ambientin akoma më festiv.

E në njërin kënd shihet vet ajo duke kënduar, në njërin prej programeve festive të xhiruara enkas për ndërrimin e motmoteve.

Edhe vëllai i saj Miloti e ka festuar Vitin e Ri në xhirim familjar, pranë gruas dhe djalit,

                    View this post on Instagram                            

 

 ? 

A post shared by   Edona Llalloshi  (@edonallalloshi) on

 

                    View this post on Instagram                            

 

 Hope the coming year is a joyful ride for you and your family. Here’s wishing you the best year ahead. Happy New Year 2019 ?‍?‍?‍?? to family and all our friends around ❤️ @erxhinaismajli @priamllalloshi 

A post shared by   Milot Llalloshi  (@milotllalloshi) on

 

                    View this post on Instagram                            

 

 Allo? 

A post shared by   Milot Llalloshi  (@milotllalloshi) on

 

Zaimina Vasjari

Nga nata festive e Vitit të Ri me ndjekësit ka ndarë foto edhe Zaimina Vajsari. Këngëtarja e cila vitin që lam pas ishte e përkushtuar në familje e shumë pak në muzikë, edhe vitin 2019 e nisi pranë tyre.

Këngëtarja seksi Vitin e Ri e ka pritur në shtëpi.

  

Mirsa Kerqeli

Me valle e këngë u festua në shtëpinë e Mirsa Kerqelit.

Këngëtarja Mirsa Kerqeli po ashtu e ka pritur Vitin e Ri në shtëpi pranë familjes dhe pak nga festa e mbëmshme ka ndarë imazhe në llogarinë e saj në Instagram.

Bazuar në to shihet se atmosfera ishte shumë e mirë. Në vazhdim ju sjellim fotot për ta parë se si u festua në familjen e Mirsa Keqelit.

  

  

  

  

Mihrije Braha dhe Naim Abazi

Dyshja Mihrije Braha dhe Naim Abazi Vitin e Ri 2019 e pritën në shtëpi.

Të dy kanë qenë të angazhuar me mbrëmje muzikore e xhirime festive, mirëpo 31 dhjetorin zgjodhën që të rrinë pranë familjarëve për të festuar.

Pak nga festa në familjen Abazi mund ta shihni në foton që ju sjellim më poshtë.

                    View this post on Instagram                            

 

 Urimi buron nga zemra dhe le te fluturoj tek te gjithe ju njerez të dashur. Pas 32 vitesh nje nate e vitit te ri me familje. Sa shumë…. Qenka fort bukur sikur kishim harruar! Urime 2019!…..M B 

A post shared by   Mihrije Braha  (@mihrijebraha) on

 

Meda

Meda edhe vitin që lamë pas ka qenë tejet i angazhuar, e duke e pasur parasysh se këndon shpesh nëpër netë festive, habit fakti se Vitin e Ri e priti kësaj radhe në shtëpi.

Në disa foto të postuara në Instagram ai shihet i lumtur pranë gruas, fëmijëve e familjarëve të tjerë me të cilët është bërë bashkë në mënyrë që festa të jetë sa më madhore.

                    View this post on Instagram                            

 

 Gzuar nga familje Pergjeçaj 

A post shared by   Meda  (@mehdin_pergjeqaj) on

 

                    View this post on Instagram                            

 

 Gzuar 

A post shared by   Meda  (@mehdin_pergjeqaj) on

 

Granit Xhaka

Edhe futbollisti shqiptar, Granit Xhaka, Vitin e Ri e ka pritur në shtëpi.

Ai në Instagram e publikoi një foto me gruan e tij ndërsa të dy shihen të veshur tejet elegantë. Pranë fotos Xhaka i ka uruar të gjithë për një vit sa më të mbarë, ndërsa urimet edhe nga fansat e shumtë nuk kanë munguar.

Emri i Xhakës vitin 2018 ishte shumë i komentuar shkak i simbolit të shqiponjës që e bëri gjatë Kamionatit Botëror në ndeshjen Serbi – Zvicër.

                    View this post on Instagram                            

 

 We would like to wish you all a very happy new year and thank all of you for your support in 2018. There have been some highs and some lows, but in these times it’s important to stay together and work together to be stronger in future. Thanks for all the love, support and kindness – it means a lot to me. Let’s make 2019 special ? @leonita.x 

A post shared by   Granit Xhaka  (@granitxhaka) on

 

A.A