Formacionet zyrtare të derbit: Gjilani – Ballkani

Dy ekipet pretendente për titull përballen sot në kuadër të xhiros së nëntë.

Gjilani dhe Ballkani do të ballafaqohen nga ora 13:00, shkruan lajmi.net.

Pas tetë xhirove të para, Gjilani ka 13 pikë në vendin e tretë, kurse Ballkani me 16 pikë zë pozitën e dytë.

Distanca ndërmjet këtyre dy skuadrave është shumë e vogël, andaj pritet një ndeshje e hapur dhe luftë e ashpër për të rrëmbyer pikët e plota.

Formacioni i Gjilani: Koliçi, Progni, Halili, Hajdari, Rapa, Dabiqaj, Sorsa, Krasniqi, Useini, Hoxha, Musolli

Formacioni i Ballkanit: Frashëri, Astrit Thaqi, Kuc, Gashi, Armend Thaqi, Krasniqi, Gripshi, Hoxha, Malaj, Solomon, Jashanica /Lajmi.net/