Fotot e gruas me hixhab para protestuesve anti-myslimanë bëhen virale

 

Loading poll ...

Fotot e një gruaja me hixhab, që bën me gishta shenjën e paqes, para protestuesve anti-myslimanë është bërë virale në mediat sociale.

Fotot janë shpërndarë si një mesazh shprese, paqje dhe dashamirësie mes njerëzve.

Shaymaa Ismaa’eel po merrte pjesë në konventën e Islamic Circle of North America  në Washington kur u përball me një grup protestuesish anti-myslimanë jashtë ndërtesës.

Në vend që ti shpërfillte apo të përballej me burrat, siç bënë të tjerët, 24-vjeçarja vendosi që të protestonte edhe vetë duke bërë shenjën e paqes me gishta dhe duke buzëqeshur.

Në një nga pankartat që mbanin burrat në dorë shkruhej: “Islami është feja e gjakut dhe vrasjeve.”

/Ora News.tv/