Gazetarja italiane tregon arsyen pse pëlqen shqiptarët: Edhe pse njihen për mafien, janë…

Gazetari Enrik Mehmeti ka publikuar në rrjetet sociale një video ku gazetarja dhe spikerja e njohur e Rai News, Laura Tangherlini zbulon arsyen se përse pëlqen Shqipërinë dhe shqiptarët.

Loading poll ...

Ndër të tjera Laura ka kënduar dhe një këngë shqiptare me titull “Sa i dua lulet”, të cilën ajo tregoi se ja ka mësuar një ndër shoqet e saj më të mira Frida.

Në një moment gazetari Enrik Mehmeti e pyet Tangherlinin për shqiptarët dhe mafien për të cilën njihen, nëse edhe asaj i dukeshin kështu.

Ashtu siç ka shqiptarë të mirë dhe të keq, ashtu ka italianë të mirë, ka dhe italianë të keq. Kjo është për gjithë. Por ata që njoh unë janë shumë të mirë dhe të respektuar.

Me kolegen e mirënjohur,gazetaren dhe spikeren Italiane të Rai News Laura Tangherlini duke zbuluar arsyet pse pëlqen Shqipërinë dhe Shqiptarët .Ps:Per muzikë në sfond nuk kishte nevoje sepse këndoi vet Shqip ?

Publiée par Enrik Mehmeti sur Mardi 26 février 2019