Gruaja kafshohet nga gjarpri në tualet

 

Loading poll ...

Një grua australiane e quajtur Helen Richards u kafshua nga piton me lara, kur u përpoq të përdorte tualetin.

Incidenti ndodhi në shtëpinë e motrës së saj në Brisbane, Queensland.

Sipas Richards, ajo ndjeu djegie të forta të lëkurës së saj dhe fillimisht mendoi se ishte kafshuar nga një bretkosë e gjelbër, megjithëse amfibi nuk ka dhëmbë.

“U hodh me pantallonat e mia poshtë dhe u ktheva për të parë atë që dukej si një breshkë me qafore të gjatë që u tërhoq prapa,” tha ajo.

Specia rezultoi të jetë një piton gjysmë-metër, që i shkaktoi gruas rrjedhje gjaku.

Në një përpjekje për të mbrojtur veten nga gjarpri, gruaja mbylli kapakun e tualetit, duke mbështetur atë me dy vazo bimësh.

Më pas, Richards i bëri thirrje gjahtarit lokal të gjarpërinjve Jasmine Zeleny, e cili e largoi gjarprin për në pyll.

/Ora News.tv/