Hidhni hudhër tek qumështi! Ju kuron astmën, pneumoninë, turbekulozin, problemet kardiake, artritin dhe shumë sëmundje të tjera

Kjo recetë punon si ilaç i mrekullueshëm, për shëndetin e përgjithshëm. Pija quhet “qumësht hudhrash”, sepse është bërë nga një përzierje e hudhrës dhe qumështit të ngrohtë.

Përbërësit e nevojshëm për përgatitjen:

-500 mililitra qumësht

-10 thelbi hudhër të grirë

-dy ose tre lugë çaji me sheqer

-250 ml ujë

Përgatitja:
Merrni një tenxhere dhe hidhni ujë e qumësht sipas gramaturës së mësipërme. Pastaj, shtoni hudhër dhe vendoseni tenxheren në nxehtësi. Prisni deri sa përzierja të fillojë të valojë. Mbajeni nxehtësi mesatare dhe vazhdoni përzierjen. Shtoni sheqer në fund.

Përfitimet shëndetësore të qumështit me hudhër:

Astma- nëse konsumoni tre thelbi hudhra çdo natë, do të lehtësoni simptomat e astmës.

Pneumonia- nëse konsumoni qumësht me hudhër, tre herë në ditë, do të trajtoni me sukses pneumoninë.

Problemet kardiake- kjo pije në mënyrë efikase zvogëlon nivelet e kolesterolit, parandalon formimin e mpiksjes, duke përmirësuar kështu sistemin e qarkullimit të gjakut.

Largon yndyrnat e tepërta nga trupi- hudhra është e mrekullueshme për eliminimin e toksinave të padëshiruara nga trupi. Ajo aktivizon enzimat e mëlçisë, e cila kërkon squfur për detoksifikimin e trupit dhe hudhra është një burim i madh squfuri.

Artriti- nëse konsumoni qumësht me hudhër do të ulni simptomat e artritit, duke përfshirë inflamacionin dhe dhimbjen.

Pagjumësia- qumështi i hudhrave do t’ju ndihmojë të lehtësoni problemet e gjumit, në sajë të përbërësve qetësues që përmban hudhra. Kollë- e kombinuar me shafranin e Indisë, kjo pije është e shkëlqyer për trajtimin e kollës së vazhdueshme. Hudhra ka efekte të forta antibakteriale, të cilat e bëjnë atë një ilaç të mahnitshëm për kollën.

Tuberkulozi i mushkërive- kjo përzierje është shumë e dobishme për trajtimin e sëmundjeve të gjoksit. Komponentët e squfurit në hudhër e bëjnë këtë ilaç shumë efikas ndaj kësaj sëmundjeje.

Kolesteroli- nëse e konsumoni këtë pije vazhdimisht, për një javë, ju do të ulni nivelet e kolesterolit.

Impotenca- Qumështi i hudhrës shëron impotencën. Përveç kësaj, lufton me sukses infertilitetin tek burrat dhe gratë. Krahas punes tone te palodhur per t’iu informuar, na e shperbleni dhe ju qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur ( Foton apo Videon qe ndodhet me poshte ) . Faleminderit per mirkuptimin .