Hiqni gushën që ju bezdis vetëm me këtë marifet

Depozita yndyrore e nënlëkurës e gjetur nën nofullën e poshtme dhe rreth qafës, bën indet të varin poshtë lekurën e qafës duke krijuar një mjekër të dyfishtë apo gushë. Mjekra e dyfishtë mund të hiqet nga metoda të shumta natyrore, por këtu, ne do t’ju paraqesim një, duke përfshirë vetëm një përbërës shumë të rëndësishëm: glic.erinën!

Loading poll ...

Përbërësit:

një lugë gjelle glic.erinë

½ lugë gjelle kripë

disa pika vaji menteje

Përgatitja:

Së pari, përzieni një lugë gjelle glic.erinë, gjysmë lugë gjelle e kripës dhe disa pika vaji menteje. Aplikoni këtë përzierje direkt në zonën e mjekrës si një maskë duke përdorur tampon pambuku. Lëre këtë maskë në mjekër për gjysmë ore në mënyrë që të gjitha lëndët ushqyese të mund të absorbohen siç duhet.

Glicerina ju ndihmon të ruani lagështinë e lëkurës tuaj dhe kripa redukton mbajtjen e ujit. Lani zonën me ujë të freskët pas gjysmë ore. Ju duhet ta aplikoni këtë maskë 3 – 5 herë në ditë në mënyrë që të merrni rezultate pozitive.

Rezultatet e para do të shfaqen pas disa trajtimeve! Do të habiteni sesi gusha juaj do të zhduket dhe ju lutemi mos harroni te na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .