Horoskopi 1 maj 2019, ja parashikimi i yjeve për ju

 

Loading poll ...

Dashi – Mund të ndiheni mirë me veten. Nuk është mister arsyja. Ju jeni duke kërkuar për më mirë dhe njerëzit po ju përgjigjen shumë mirë. Ju do të merrni disa vështrime admiruese teksa ecni nëpër rrugë. Ju do të tërhiqni vëmendjen tek vetja. Ndjenja juaj e mirë vlen jo vetëm për ju, por edhe për ata që janë përreth jush. Të dashurit tuaj janë veçanërisht të dashur për zemrën tuaj tani.

Demi – Kjo nuk mund të jetë dita më energjike. Ju keni qenë duke punuar shumë kohët e fundit dhe trupi juaj ka nevojë për kohë për tu furnizuar sërish me energji. Kaloni pak kohë të qetë në shtëpi. Pini çaj dhe merrni një libër të mirë e lëreni mendjen tuaj të udhëtojë atje ku mundet. Edhe pse trupi juaj ngadalësohet, mendja juaj është më aktive se kurrë. Kjo do të ishte një kohë e frytshme për të bërë ndryshimet krijuese që dëshironi të bëni në shtëpi ose në punë.

Binjakët – Kujdesuni që të mos shpenzoni përtej mundësive tuaja. Nuk ka dyshim në lidhje me të, ju pëlqeni të bëni pazar! Sot ju jeni në rrezik të blini shumë gjëra, duke lënë një dollap me rroba që nuk ju përshtaten. Në vend të kësaj, plotësoni tendencat tuaja të blerjeve në mënyra të tjera. Shfletoni një bibliotekë ose muze ku mund të shijoni të gjitha pasuritë artistike pa pasur nevojë të shpenzoni para.

Gaforrja – Sot është një ditë e mirë për t’u bashkuar me një grup që ndan interesat të njëjta me ju. Ju do të gjeni komoditet tek numrat, si dhe pak stimulim intelektual që vjen nga zbulimi i gjërave të reja me njerëz me mendje të njëjtë. Ju mund të keni një interes në historinë e familjes. Nëse bashkoheni me një grup gjenealogjik, mund të mësoni se si të gjurmoni rrënjët tuaja dhe të bëni miq në të njëjtën kohë.

Luani – Ju keni një mendje të mprehtë dhe kureshtare. Sot ju keni të ngjarë që ta përdorni atë mirë duke eksploruar disa fusha misterioze. Ka të ngjarë që fusha juaj kryesore e interesit është shkencore.

Virgjeresha – Konfigurimi yjor tregon që ju mund të pësoni një rritje të papritur financiare! Kjo është e mrekullueshme, por mos festoni ende. Ndërsa duket e mundshme që të ardhurat tuaja do të rriten përmes rritjes ose bonusit, ka shenja se paratë nuk do ti merrni menjëherë. Vazhdoni të jetoni si zakonisht, edhe pse me kënaqësinë se gjërat do të përmirësohen së shpejti.

Peshorja – Dashuria dhe romantizmi janë në ajër. Flaka do të shfaqet pak në një marrëdhënie ekzistuese. Ndoshta ju dhe partneri/partnerja juaj keni qenë në një rutinë kohët e fundit. Sot ju mund të shihni një dritë të re. “Ëmbëlsira” juaj mund të bëjë diçka të papritur si t’ju dërgojë lule ose mesazhe elektronike romantike që hapin sytë tuaj se kush është ky person me të vërtetë. Ju kujtoheni përsëri pse keni rënë në dashuri.

Akrepi – Ju keni një shpirt krijues dhe sot po punon jashtë orarit. Ju nuk mund t’i ndaloni të gjitha llojet e ideve imagjinative. Edhe nëse nuk keni shkruar asnjëherë rreth fantazisë, sot do të keni shumë ide të zgjuara për tregime dhe skenarë. Ata nuk kanë gjasa të qëndrojnë në kokën tuaj për kohë të gjatë, prandaj përgatituni për sukses.

Shigjetari – Nëse keni ndjerë sikur dëshironi të bëni më shumë për të ndihmuar botën, sot është dita për t’i vënë ato mendime në veprim. Regjistrohu për të ndihmuar një mëngjes në javë për të gatuar në mensë ose bëhu vullnetar/e për të ndihmuar fëmijët të mësojnë e të lexojnë.

Bricjapi – Nëse keni pasur një interes të gjatë për filma apo fotografi, sot është një dita për të eksploruar më tej. Ju ndoshta do të keni një mundësi për të mësuar disa nga ndërlikimet e artizanatit. Ndoshta ju do të vendosni të hyni në biznes profesionalisht. Nëse kjo është dashuria juaj e vërtetë, ju duhet të gjeni një mënyrë për ta përfshirë atë në jetën tuaj në çdo mënyrë të mundshme.

Ujori – Ju mund të keni nevojë të qetësoheni gjithë ditën për të rimbushur shpirtin tuaj. Kohët e fundit keni punuar jashtëzakonisht shumë. Ndërsa prodhimi juaj është mbresëlënës, po vjen me një kosto të lartë personale. Merrni pak kohë sot relaksuar mendjen dhe trupin tuaj. Përkuluni në karrigen tuaj të preferuar me një libër, çaj dhe një jorgan.

Peshqit – Kushtojini vëmendje ëndrrave tuaja sot. Ato do të jenë interesante! Nëse është e mundur, shënoni gjithcka mbani mend në momentin që zgjoheni. Ata nuk mund të thonë shumë në fillim, por pas disa ditësh mund të rishikoni shënimet tuaja dhe mund të habiteni nga ajo cfarë do zbuloni. Ju jeni në humor për një ndryshim të madh në jetën tuaj dhe ëndrrat tuaja mund t’ju tregojnë në drejtimin e duhur.

/Ora News.tv/