Horoskopi 11 prill 2019, ja parashikimi i yjeve për ju

 

Dashi – Rrotulla e madhe sociale e orëve të vona mund të të ketë mbingarkuar me emra dhe fytyra të reja, të gjitha që dëshironi ti mbani mend. Sot do të jetë një ditë e mirë për të ndjekur disa prej tyre me anë të telefonit ose email-it. Karizma dhe sinqeriteti juaj ka të ngjarë të kenë bërë po aq shumë përshtypje tek ata, siç kanë bërë për ju.

Demi – Aftësitë tuaja kompjuterike dhe forma të tjera të teknologjisë duhet të rriten me shpejtësi. Kjo do të rrisë efikasitetin tuaj do ju bëjnë të mendoni për ndryshimin e karrierës apo thjesht të kërkoni një pozicion të ri. Kjo do të ishte një ditë e mirë për të rifilluar mësimin për një punë që duket e përshtatshme për ju.

Binjakët – Ju duhet të ndiheni veçanërisht të fortë, të motivuar dhe të fokusuar. Qëllimet tuaja duken më të arritshme, gjë që do ju inkurajojë më shumë. Marrëdhëniet me të tjerët duhet të jenë të ngrohta, të pëlqyeshme dhe bashkëpunuese, kështu që nëse keni menduar të filloni një lloj bashkëpunimi me të tjerët, kjo është dita për të filluar planifikimin.

Gaforrja – Zhvillimet e papritura pozitive në lidhje me familjen mund të bëjnë një ndryshim të madh në të ardhmen tuaj. Një anëtar i familjes mund të ketë një pushim dhe do të ketë nevojë për mbështetjen tuaj. Ju mund të jeni në vendin e duhur në kohën e duhur për t’u takuar me personin e duhur. Këto gjëra mund të jenë të mrekullueshme, por ato janë të rrënjosura. Përfitoni prej tyre tani ose mundësia do të zhduket.

Luani – Ju mund të dëshironi të largoheni nga zyra herët në mëngjes për të përfunduar të gjithë gjërat që keni lënë pas dore. Telefonatat mund t’ju mbajnë të zënë, sikurse edhe detyrat e vogla. Në një moment, dokumentet financiare mund të marrin shumë kohë, por mbrëmja duket më e qetë. Mund të prisni vizitorë ose të bëni disa vizita vetë.

Virgjeresha – Një detyrë që lidhet me shkrimin mund të të zbulojë një talent të ri që nuk e dinit kurrë. Ju mund të habiteni, por ju do të dëshironi të zhvilloni këtë aftësi të re. Kjo mund të përfshijë teknologjinë në një farë mënyre, ose mund të përfshijë punën me para. Një numër njerëzish mund të bisedojnë me ju në një pikë gjatë ditës, ndoshta duke kërkuar këshilla rreth trendeve të ardhshme të biznesit.

Peshorja – Disa pajisje të reja mund t’ju shfaqen në vendin e punës dhe do të ndiheni sikur keni marrë një lodër të re. Rezistoni tundimin për të kaluar pasditen! Ju ndiheni mirë, prandaj është një koha e duhur për të organizuar ose për të marrë pjesë në një aktivitet sportiv. Ngjarjet e pazakonshme gjatë gjithë ditës mund të shaktojnë “tërmet” në kokën tuaj, kështu që do të keni nevojë për argëtim në mbrëmje!

Akrepi – Takimet emocionale me miqtë apo të afërmit që nuk keni parë prej një kohe të gjatë mund të ndodhin sot. Disa nga këto mund të jenë të paplanifikuara. Ju mund të takoni mësuesin/mësuesen e fillores, duke rritur ndjenjën e ngrohtësisë dhe lumturisë që keni shijuar kohët e fundit. Një mbrëmje që do organizohet në shtëpi me të dashurit do ju rrisë ndjenjën e sigurisë.

Shigjetari – Një grindje me një mik mund t’ju vërë në pozitën e vendosjes së të gjitha kartave tuaja në tavolinë. Në këtë mënyrë duhet t’i tregoni atij ose asaj saktësisht se si ndiheni. Nuk është gjithmonë e lehtë të jesh kaq i/e sinqertë, por sot forca e sinqeritetit tënd duhet të lërë përshtypje mikun tënd dhe ta forcojë miqësinë tënde. Ndershmëria juaj gjithashtu mund të jetë e dobishme kur bëhet fjalë për fillimin, punën drejt ose përfundimin e qëllimeve afatgjata.

Bricjapi – Një talent për të shkruar që nuk e keni ditur mund të shfaqet sot. Ndoshta duke përdorur një kompjuter, veçanërisht një me aktivizimin e zërit, do ta bëjë të mundur shfaqjen e talentit. Imagjinata juaj është në aktivitet të plotë dhe puna juaj mund të jetë shumë e këndshme. Nëse ke menduar për të shkruar, sot është fillimi. Është gjithashtu një ditë e mirë për të trajtuar dokumentet lidhur me financat.

Ujori – Ju ose mund të planifikoni, ose të përgatiteni për një udhëtim të gjatë. Planet tuaja ende mund të duhet të konfirmohen. Sot është dita e përkryer për ta bërë këtë. Çështjet shpirtërore mund të jenë shumë në mendjen tuaj dhe mund të lexoni shumë për tema të tilla.

Peshqit- Ftesat e papritura shoqërore mund t’ju sjellin takime me njerëz që i përkasin profesioneve të mjekësisë. Mund të takoheni dhe me bankierë e këshilltarë për investime. Ruani kontaktet Ata mund të jenë të vlefshëm për ju më vonë. Lajmi i mirë rreth gjendjes financiare mund të vijë sot. Kjo është një periudhë e mirë për të investuar ose për të filluar një plan të ri kursimi.

/Ora News.tv/