Horoskopi 13 maj 2019, ja parashikimi i yjeve për ju

 

Dashi – Ju mund të prisni që jeta juaj e dashurisë të marrë një kthesë dramatike për mirë. Kjo mund të ndodhë sepse keni më shumë vetëbesim se më parë. Përveç kësaj, ndiheni mirë dhe dukeni bukur. Nuk është çudi që partneri/partnerja po reagon ndaj jush në një mënyrë aq të fuqishme dhe pozitive. Bëni maksimumin e kësaj mundësie duke shpenzuar disa kohë cilësore së bashku.

Demi – Ju dukeni bukur dhe ndiheni mirë. Ndërsa shikoni përreth, mund të kuptoni se shtëpia juaj nuk është aq elegante sa mund të jetë. Sot ju mund të filloni ta ndryshoni atë. Filloni me bazat, largoni rrëmujën. Sapo të zhduken të gjitha sendet e panjohura, mund të filloni të shikoni ndryshime më serioze.

Binjakët – Regjistrohuni në një klasë ose grup pune sot. Karriera juaj mund të përfitojë shumë nga trajnimi më i madh. Një kurs i shkurtër kompjuterash mund të jetë gjithçka që ju nevojitet për të zhvilluar karrierën. Mos i neglizhoni aftësitë tuaja artistike. Idealisht, do të gjeni një mënyrë për të integruar talentet tuaja krijuese në jetën tuaj të përditshme të biznesit. Gjithmonë ka hapësirë për kreativitet.

Gaforrja – Ju keni qenë duke punuar shumë kohët e fundit, dhe sot ju mund të filloni të korrni përfitimet nga puna juaj e madhe. Disa projekte që i pëlqeni shumë mund të jenë afër përfundimit, dhe madje ju jeni të impresionuar nga rezultatet! Të gjithë ata të cilët thanë se kurrë nuk do ia dilni, tani po ju shohin gjithë admirim.

Luani – Nuk ka asnjë mënyrë tjetër për ta thënë këtë, ju jeni në gjendje shpirtërore vetëm për të dhuruar dashuri. Sonte mund të ndiheni më të afërt me partnerin/partneren. Nëse nuk keni dikë në jetë, duhet të ndërmerrni hapa për të folur me personin që pëlqeni prej kohësh. Ju dëshironi të jeni kokë e këmbë në dashuri, e cila është mënyra e vetme për të qenë!

Virgjeresha – Ju keni një frymë bujare, e cila mund t’ju fusë në ngatërresë nëse nuk jeni të kujdesshëm. Kur ju merrni disa para shtesë, keni tendencë të blini dhurata për të gjithë të dashurit tuaj. Ka mënyra të tjera për të treguar dashamirësinë tënde. Ju mund të piqni ëmbëlsira apo ti ftoni për një darkë në shtëpi. Kjo do t’i mbajë paratë tuaja të sigurta për disa kohë.

Peshorja – Ju mezi besoni në dashuri, sidomos tek ajo me shikim të parë, por ajo cfarë do ndodhë sot mund t’ju kthejë në një besimtar ndaj ndjenjës së bukur. Ju nuk e dini kur do të ndodhë. Ju mund të jeni në rresht në dyqan kur dikush të kapë syrin tuaj (dhe zemrën). Ndoshta dikush me të cilin keni pasur vetëm një marrëdhënie telefonike papritmas shfaqet në zyrën tuaj. Aventura qëndron përpara.

Akrepi – Është e mundur që një talent i fshehur i juaji të zbulohet sot. Të gjitha ato mbetje shkrimi mund të kthehen në diçka më konkrete, si për shembull një roman. Ndoshta ju filloni të shkruani me stilolapsin e fëmijës dhe të kuptoni sa kënaqeni me procesin krijues. Jini të hapur për të gjitha mundësitë. Ju mund ta kuptoni se jeta juaj merr një drejtim tjetër, më autentik.

Shigjetari – Ju do të ndiheni veçanërisht të afërt me familjen dhe miqtë sot. Ka shumë energji pozitive në ajër dhe njerëzit ndihen optimistë. Është një kënaqësi të jesh me të dashurit e tu dhe ndërveprimet me të huajt kanë një shije të këndshme. Përfitoni nga energjia e ngrohtë dhe planifikoni një takim me njerëzit tuaj të preferuar.

Bricjapi – Ju ka të ngjarë të ndiheni të sigurt, optimist dhe entuziast sot. Ju ndiheni sikur gjithçka do të jetë e mundur dhe me të vërtetë është. Nëse ndiheni pak për të humbur dhe jenë të shqetësuar për të eksploruar vende të reja dhe për të takuar njerëz të rinj, së shpejti do ta keni mundësinë. Jeta është një aventurë e madhe.

Ujori – Ju keni një kombinim të mrekullueshëm të optimizmit me gjendjen shpirtërore. Ju besoni në mrekulli, si dhe në engjëj, tek babagjyshi dhe zana e dhëmbëve. Sot mund të ndodhë diçka që vetëm shton besimet tuaja. Ndoshta engjëlli juaj kujdestar ju kursen të kaloni përpara një autobusi ose  merrni një mesazh telepatik që ju ndalon të bëni një gabim në karrierë.

Peshqit – Mos kini frikë të kërkoni ndihmë sot. Mund të jetë normale që miqtë dhe familja juaj të të ndihmojnë me një detyrë ose të zbulojnë një zgjidhje. Teknologjia mund të jetë një gjë e mrekullueshme. Mos lejoni që ndonjë urrejtje ndaj saj t’ju ndalojë ta përfshini në jetën tuaj të përditshme. Ju do të kuptoni se përmirëson në mënyrë dramatike cilësinë e jetës tuaj.

/Ora News.tv/