Horoskopi 13 prill 2019, ja parashikimi i yjeve për ju

 

Loading poll ...

Dashi – Energjia planetare e sotme mund t’i fokusojë mendjen tuaj tek gjërat shpirtërore. Ju nuk mund të mendoni në terma fetare. Fokusi juaj ka të ngjarë të jetë në gjendjen e njerëzimit dhe çfarë mund të bëni për të ndihmuar të tjerët me më pak fat. Bëni disa thirrje ose bëni disa kërkime në internet. Zbuloni se si mund të përfshiheni në grupe të ndryshme për të bërë dhurata monetare pasi do ju ndihmojnë të ndiheni më të qetë.

Demi – Ju mund të jeni duke menduar për çështje politike apo sociale sot, në mënyrë specifike, përkeqësimin e planetit. Ju mund të shqetësoheni për të ardhmen tuaj dhe të fëmijëve tuaj. Mund të përpiqeni ta çoni subjektin në një mbledhje shoqërore. Dikush që takoni atje është i detyruar t’ju mësojë diçka rreth kësaj çështjeje. Nëse keni nevojë të përfshiheni më tej duke rritur ndërgjegjësimin e njerëzve për këtë çështje, bëjeni!

Binjakët – Sot do të ju paraqitet jo vetëm një vazhdim, por edhe një intensifikim të energjive të forta që ju kanë shtyrë drejt vetë-zbulimit. Nëse keni vendosur të bëni rezistencë, nuk do ia dilni. Mundohuni të merrni pjesë në detyra të ndryshme. Pyeteni veten. Pse thoni dhe bëni disa gjëra që të tjerët nuk i pëlqejnë? Nëse je i/e sinqertë, shpërblimet do të duken shumë shpejt.

Gaforrja – Sot ju duhet t’i bëni vetes shumë pyetje të rëndësishme. Universi po ju shtyn në udhëtimin tuaj të vetë-zbulimit. Nëse i rezistoni, nuk do të jeni në një gjendje shumë të mirë. Ju mund të dëshironi të lehtësoni këtë periudhë me joga ose meditim, por mund të filloni duke shkruajtur në ditar. Mundohuni të dëgjoni veten në mënyrë intuitive, ndoshta do të gjeni një përgjigje.

Luani – Nëse ndiheni të pakënaqur nga njerëzit rreth jush, provoni të shkoni diku tjetër. Të lutesh vëmendje është e papërshtatshme, prandaj mos u përpiq t’i tërheqësh të gjithë njerëzit me trupin tuaj të mrekullueshëm ose mendjen e zgjuar. Shko atje ku e di që ju vlerësojnë, ku historitë tuaja do t’i bëjnë njerëzit të qeshin, ku ndiheni në shtëpi. Dije se nëse qëndron aty ku je, asgjë që provon nuk do të funksionojë.

Virgjeresha – Ju mund të përjetoni një situatë të pakëndshme me miqtë sot. Mund të ketë thashetheme rreth një miku të përbashkët dhe do të dëshironi të dëgjoni më shumë. Mos harroni se tregimet e përsëritura janë rrallë tërësisht të vërteta. Ju do të urreni të humbni një miqësi nëse ai ose ajo zbuloi se ju thoni diçka të pahijshme. Bëni kujdes.

Peshorja – Një mik apo koleg i ngushtë i juaji mund të marrë vlerësim të veçantë për punët e mira sot. Ju jeni të kënaqur për suksesin e mikut tuaj, dhe mirënjohës për fatin tuaj të mirë. Duket se edhe ju keni arritur një qëllim afatgjatë. Ndonëse nuk do merrni vlerësim të njëjtë me mikun tuaj, e dini se keni bërë një vepër të mirë. Buzëqeshja juaj i thotë të gjitha.

Akrepi – Ju mund të keni dëgjuar një histori për një shok/shoqe kohët e fundit dhe thjesht po vdisni për t’ia treguar të gjithëve. Kini kujdes me këtë impuls! Personi në fjalë nuk do të vlerësonte nëse do zbulonte atë që po bën. Ju mund të dëmtoni reputacionin e dikujt, pa patur nevojë. Mendoni se si do të ndiheshit nëse do ishit ju personi që do të diskutohej nga të gjithë!

Shigjetari – Duket sikur anija juaj po afrohet. Është e mundshme që ju të merrni një letër ose një thirrje që ju njofton për lajme të mira financiare. Mendja juaj menjëherë mund të fillojë të rrotullohet me mënyrat për të shpenzuar këtë fat të papritur. Kini kujdes mos të pazar të shtrenjtë. Nëse investohet me mençuri, këto para mund të zgjasin një jetë.

Bricjapi –Sot ju mund të bëni të gjitha përpjekjet tuaja të fundit që të shpërbleheni. Aftësia juaj për të menduar shpejt dhe kompetencat e zgjuara të vëzhgimit kanë impresionuar të tjerët. Sot ka gjasa që të njiheni në një farë mënyre. Mos u habitni nëse përfundoni në qendër të vëmendjes, duke u skuqur nga brohoritjet. Kjo ka të ngjarë të t’ju nxisë për të bërë gjëra më të mëdha në karrierën tuaj.

Ujori – Nëse jeni një shitës, presin që porositë të shtohen më shumë sot. Ju jeni jashtëzakonisht bindës, duke e bërë praktikisht të pamundur që dikush t’ju thotë jo. Të gjitha shenjat tregojnë se do të jeni të suksesshëm me gjithçka që do ndërmerrni. Përfitoni nga ky fat i mirë. Por jini të kujdesshëm.

Peshqit – Kjo është një ditë e mirë për ta kaluar me familjen tuaj. Mundohuni të bëni punët sa më shpejt që të jetë e mundur dhe të planifikoni diçka argëtuese për pasditen. Ndoshta do të gëzonit një shëtitje në një park apo film. Ndoshta do të jetë kënaqësi për të pjekur ëmbëlsira. Çfarëdo që të vendosni, ngrohtësia dhe dashuria do të përshkojnë ajrin dhe do t’ju sjellin më afër së bashku, ndërsa krijoni kujtime të mrekullueshme.

/Ora News.tv/