Horoskopi 17 maj 2019, ja parashikimi i yjeve për ju

 

Dashi – Natyra juaj e dashur natyrisht merr një goditje sot. Ju mund të dukeni veçanërisht tërheqës, prandaj mos u habisni nëse të huajt ju komplimentojnë. Romanet romantike dhe filmat mund të duken tërheqës tani, por ju jeni më të interesuar për të vërtetën. Nëse mundeni, përpiquni të planifikoni kohë për personin e veçantë në jetën tuaj. Ju nuk do të zhgënjeheni!

Demi – Energjia juaj mund të kthehet në drejtim të bukurisë së shtëpisë suaj. Ndoshta ju keni vendosur të rilyeni ose të shkoni në një drejtim krejtësisht të ri në kopshtin tuaj. Postera ose suvenire të tjera mund të jenë veçanërisht tërheqës tani.

Binjakët – Disa komunikime të dashura mund të vijnë në rrugën tuaj nga njerëzit që jetojnë në shtete të largëta ose vende ekzotike. Ndiheni të dashur tani, veçanërisht për ata që janë më të afërt me ju. Nuk është ide e keqe që të merrni në telefon dhe të flisni me njerëz që nuk ju kanë parë për një kohë të gjatë. Ata do të jenë të lumtur t’ju dëgjojnë!

Gaforrja – Një sasi e vogël parash mund të vijë sot. Mund të jetë një dhuratë ose bonus. Ju mund të dëshironi ta shpërdoroni bonusin me dhurata për veten dhe të tjerët! Librat mund të jenë tërheqës, veçanërisht për idetë e reja shpirtërore ose metafizike. Gjeni pak kohë për një lexim të vogël.

Luani – Ju ndiheni mirë dhe dukeni mirë sot. Bukuria juaj dhe aftësitë sociale janë në një nivel të lartë dhe dhuratat tuaja për biseda do ju bëjnë mik të mirëpritur në çdo veprimtari shoqërore. Dhe ju duhet të jeni të ftuar në shumë prej tyre, ndoshta shumë! Gëzoni këtë kohë të veçantë të miqësisë me të gjithë.

Virgjeresha – Aftësitë dhe imagjinata juaj psikike funksionojnë në një nivel shumë të lartë. Ju përballeni me njerëz të tjerë me një dashuri të thellë dhe shpirtërore. Ata do ta kthejnë dashurinë! Ju mund të dëshironi të shkruani mendimet tuaja ose të vizatoni fotografitë e çdo gjëje që mund të shfaqen në mendjen tuaj, edhe nëse ndoshta nuk keni talent.

Peshorja – Disa miq të lidhur me një grup që admironi mund t’ju thonë për një takim. Kjo mund të jetë shumë zbavitëse për ju. Ju mund të bëni disa miq të rinj. Ju jeni të prirur natyrshëm drejt shqetësimeve humanitare, dhe këto mund të jenë në qendër të diskutimeve sot. Merrni të gjitha informacionet dhe shqyrtojini më vonë. Tani për tani mendja juaj është e mbingarkuar!

Akrepi – Ju jeni natyrisht një person i butë, i mëshirshëm. Sot ndjenjat tuaja kanë gjasa që të përqendrohen jo vetëm tek ata që janë pranë jush, por në të gjithë popullsinë e botës. Ju mund të dëshironi të shkruani përshtypjet tuaja që të mund t’u referoheni atyre më vonë. Përndryshe mund të harroni gjithçka.

Shigjetari – Me aspektet planetare të sotme, ka të ngjarë që të ndiheni një nxitës/e i/e dashurisë. Kjo përfshin dashurinë për familjen, miqtë apo partnerin/partneren. Ndër të tjera, ndjeshmëria juaj artistike është shumë e lartë, kështu që mund të dëshironi të shkruani, të vizatoni ose të pikturoni diçka që kap mendimet dhe ndjenjat tuaja.

Bricjapi – Ju ndiheni veçanërisht të dashur dhe pasionantë. Ka mundësi që të dëshironi të ndiqni një takim romantik me personin e veçantë në jetën tuaj. Çështjet e parasë duken pozitive, pasi intuita juaj në lidhje me menaxhimin e parasë ka funksionuar mirë dhe ka të ngjarë të vazhdojë kështu.

Ujori – Sot është një kohë e mrekullueshme për të forcuar marrëdhëniet romantike. Nëse nuk jeni në një lidhje dashurie, ka mundësi që të takoni dikë të vecantë. Nëse jeni, prisni që marrëdhënia juaj të zhvillojë një lidhje të re shpirtërore. Mund të bëni miqësi të reja, veçanërisht me njerëzit që ndajnë interesat të njëjta me ju.

Peshqit – Kjo është një ditë ideale për të filluar një sipërmarrje kreative. Ju keni pasur shumë ide krijuese kohët e fundit. Sot është dita për të zgjedhur një dhe për të marrë hapin e parë që ta bëni vizionin tuaj një realitet. Ju do të zbuloni se dicka do të ndryshojë. Kjo nuk është arsye për t’u dekurajuar. Është pjesë e evolucionit normal të çdo vepre arti.

/Ora News.tv/