Horoskopi 2 maj 2019, ja parashikimi i yjeve për ju

 

Loading poll ...

Dashi – Ju keni plane të mëdha, dhe ëndrrat tuaja mund t’ju bëjnë të mos i kushtoni vëmendje punës tuaj. Mos u lodhni shumë. Ju kurrë nuk keni humbur një afat, kështu që e dini se në një mënyrë ose në një tjetër, ju do të arrini gjithçka. Ndërkohë, filloni të bëni plane për pushimet tuaja.

Demi – Për ju është acaruese kur romanca dhe aktivitetet shoqërore bashkohen. Kjo është ajo që ndjeni sot. Mendimet tuaja janë në aktivitetet që do keni në mbrëmje dhe fundjavë. Gëzohu këtë mbrëmje dhe sigurohu që të kesh përmbushur detyrimet tuaja.

Binjakët – Është një ditë e mirë për të bërë listën tuaj dhe ta kontrollosh atë dy herë. Ka vend për përmirësim në mënyrën se si organizoni jetën tuaj. Pagesa e llogarisë është e rastësishme dhe ju mund të habiteni sa shumë para ju mbahen nga pagesat e vonuara. Keni nevojë për një sistem, prandaj merrni pak ndihmë.

Gaforrja – Ju mund të ndiheni emocionalisht të hutuar sot. Mos u shqetësoni, të gjitha do të rregullohen. Merrni frymë thellë dhe zbatoni intelektin tuaj. Prioritizo dhe organizo. Ju do të gjeni se në mënyrë të vazhdueshme dhe sistematike ju mund të mposhtni detyrimet tuaja. Merrni kohë për t’i kushtuar vëmendje familjes suaj.

Luani – Ju mund të prisni që të merrni disa lajme të mira financiare sot. Nëse nuk jeni të kujdesshëm, do të shpenzoni paratë para se të merrni situatën nën kontroll. Pse të mos i ndani fondet në gjysmë? Ju mund të investoni gjysmën në një investim afatgjatë me rrezik të ulët dhe tjetrën ta ruani.

Virgjeresha – Ju mund të habiteni se sa të zgjuar dhe krijues jeni sot. Vetëm për argëtim, mund të vendosni të merrni një pikturë dhe të provoni pikturë me bojëra uji ose ndoshta të shkruani disa poezi. Çfarëdo që të përpiqeni, mund të jeni të sigurt se do të punoni në mënyrë të favorshme. Muza juaj krijuese është atje duke pritur që ju të përdorni atë!

Peshorja – Sot ju ndjeni një shtrëngim lufte mes dëshirave dhe detyrimeve. Nëse jeni të zgjuar për menaxhimin e kohës, ndoshta ju mund ti kënaqni të dyja. Ju mund të dekurajoheni nga fakti që keni punuar shumë dhe keni arritur në rezultate minimale. Ju po bëni më shumë se sa kuptoni. Etika juaj e fuqishme e punës është ajo që ju jep kënaqësi. Gjithkush ka nevojë për disa gjëra joproduktive.

Akrepi – Ju duhet të jepni më shumë nga vetja juaj. Kur e ndani mendjen për diçka, pa marrë parasysh sa ambicioze është, zakonisht e përmbushni atë. Kujtojeni veten se mund ta bëni këtë pasi mund të ndiheni të lodhur dhe të mbingarkuar nga detyrimet në punë dhe në shtëpi. Kushtojini vëmendje financave tuaja.

Shigjetari – Sot ju jeni duke shpërthyer në energji dhe entuziazëm. Jeta juaj personale dhe profesionale po shkon mirë, kështu që nuk është çudi që ndiheni të lumtur. E vetmja pengesë është që mund të mbyteni nga përgjegjësitë e punës. Sigurisht keni shumë gjëra të tjera për të bërë, por ju jeni në detyrë.

Bricjapi – Kini kujdes që të mos merrni “flakë”. Keni mendime të forta për çdo gjë, duke nisur nga feja deri në politikë. Ju rrezikoni ofendimin e njerëzve nëse i shpjegoni ato. Ju do të jeni më mirë nëse mbani pikëpamjet tuaja për vete. Në fakt, në vend që të përpiqeni të ndryshoni mendjet e njerëzve, pse të mos përpiqeni që të bëni më shumë veprime? Jepni shembullin e duhur. Shpesh është një formë më efektive e bindjes.

Ujori – Miqtë dhe paratë rrallë bëhen bashkë. Sot një mik i ngushtë mund të kërkojë një hua. Mendoni me kujdes. Në vend që të marrësh rrugën e lehtë dhe të thuash po, ti dhe miku yt do të shkoni më mirë nëse e ndihmoni atë të gjejë një mënyrë për të fituar para. Ndoshta ju mund të ofroni një punë ose ti prezantoni shokun tuaj me dikë tjetër që mund t’ju ndihmojë. Jini kreativ dhe do të gjeni një zgjidhje që funksionon për të gjithë.

Peshqit – Dita e sotme mund të mbushet me vonesa dhe përzierje në zyrë. Ju do të këshilloheni mirë që të jeni sa më të durueshëm. Merrni frymë thellë dhe mbani ndjenjën tuaj të humorit. Shumica e asaj që ndodh sot është jashtë kontrollit tuaj. Ju gjithashtu mund të shkoni me rrjedhën dhe të shihni se ku ju çon dita. Gjeni një vend për t’u çlodhur me të dashurit tuaj sonte.

/Ora News.tv/