Horoskopi 2 prill 2019, ja parashikimi i yjeve për ju

 

Loading poll ...

Dashi – Bëj qef sot, por sigurohu që të jesh gjithmonë profesional/e dhe i/e sjellshëm/sjellshme. Pamja dhe sjellja e mirë do të të nderojnë. Shmang komentet e ashpra ose shakatë e pista kur ndodhesh në grupe të mëdha njerëzish. Ti mund të konsiderohesh qesharak nga të tjerët, por kjo lloj sjellje nuk është gjithmonë për mirë. Kryej vepra fisnike për të ndihmuar në ndërtimin e karakterit tënd.

Demi – Sot mund të jetë ditë e mbushur me konflikt, ndërsa zemra të tërheq në një drejtim krejtësisht të ndryshëm. Mos u kap me një situatë të sikletshme si kjo. Nëse lëviz vazhdimisht me shpejtësi, mund të humbasësh gjërat që zemra jote dëshiron.

Binjakët – Kërko përgjigje për pyetjet e tua sot. Lajm i mirë është se përgjigjet janë lehtësisht të arritshme. Kërko të vërtetën dhe do ta gjesh. Sigurohu që të hetosh më thellë se sa mendon. Në vend që të kërkosh vetëm përgjigjen, kërko të gjesh mekanikën e plotë prapa problemit. Në këtë mënyrë, ti je me shumë gjasa duke arritur suksesin përfundimtar.

Gaforrja – Ti nuk mund të miratosh domosdoshmërisht sjelljen e njerëzve rreth teje, por kjo nuk do të thotë që ju duhet t’i thuash se bëjnë jetë të mjerueshme. Mos u ndje sikur duhet ti mësosh të tjerëve si të jetojnë jetën. Ti mund të jesh duke kërcyer në përfundime pa marrë kohë për të kuptuar situatën.

Luani – Ti keni një sasi shtesë të vitalitetit fizik për të punuar, kështu që përfito për t’i dhënë trupit tënd një stërvitje të mirë. Ha mirë dhe shmang ushqimet e yndyrshme, të kripura. Ushqe veten me karbohidrate, proteina, fruta të freskëta dhe perime. Me energji të lartë, ti mund të arrish rezultatin që dëshiron. Duhet të jesh i vetëdijshëm se anëtari yt emocional mund të jetë tepër i ndjeshëm, prandaj kujdesu për konfliktin.

Virgjeresha –  Mund të vazhdosh të kesh të njëjtat mendime në kokën tënde. Çdo ditë ti mund të bësh një skenar të ndryshëm për mënyrën se si i vjen fundi. Ti e di që do të marrësh në këtë vendim kritik në një pikë në jetën tënde, prandaj pse të mos eksperimentosh me të gjitha mundësitë tani? Qëndro i/e qetë dhe kthehu te të tjerët për një mendim.

Peshorja – Ti mund të ndihesh sikur je në arrati në një farë mënyre ose në ndonjë tjetër sot. Mund të duket sikur dikush po të ndjek. Në fakt, të gjithë janë në rregull dhe ti je duke bërë gjithçka me fuqinë tënde për të qëndruar një hap përpara. Ki besim në veten tënde. Ti do të përmbushësh gjithçka që  duhet të bësh dhe ta përfundosh para afatit.

Akrepi – Çdo ditë është një fillim i ri dhe shans i ri. Mos u mërzit ose zemëro për ngjarjet e kaluara. Mos u ndal në gjërat që nuk mund të ndryshosh. E gjithë dita jote mund të bazohet tek fillimi, kështu që fillo çdo mëngjes me një opinion pozitiv. Ndërsa lan fytyrën në mëngjes, mendo për gjëra të bukura. Pastro mbeturinat duke menduar për freskinë e një dite të re.

Shigjetari – Ti je i/e prirur për të qenë sa më pranë njerëzve sot. Në fillim mund të duket e natyrshme dhe e lehtë të jesh në situatën tënde, pastaj në minutën e ardhshme ndihesh i/e vetmuar. Kupto se është mirë të kesh dy ndjenja konfliktuale në të njëjtën kohë. Mëso të lidhesh dhe të përqafosh të dy kornizat e mendjes. Njihini ato si pjesë të rëndësishme të personalitetit tënd.

Bricjapi – Ti mund të ndihesh sikur je i/e vetmi/vetmja që merr në nuancat e bisedave dhe veprimeve rreth teje. Përgjigja jote ndaj gjërave është më shumë se e fortë dhe do të ketë një ndikim shumë më të madh tek ty tani. Përdore këtë ditë për t’i kthyer gjërat në favorin tënd. Është koha që ti të krijosh një tronditje. Ji më dinamik/e.

Ujori – Ti mund të ndihesh emocionalisht në zjarr sot. Një bisedë me dikë do të nxisë papritur një diskutim të një lloji që provon vlerat tek ty. Zgjero mendjen. Ti mund të mësosh një marrëveshje të madhe duke i treguar vetes të vërtetën. Bërja e lidhjeve me të tjerët do të ndihmojë në hapjen e rrugës drejt suksesit tënd.

Peshqit – Tregoji hapur ndjenjat e tua sot. Mos ji paranojak/e për atë që mendojnë të tjerët. Ndonjëherë mund të ndihesh sikur je në ndonjë lloj filmi spiun ku bën rolin udhëheqës. Njerëzit rreth jush janë lojtarë të mirë dhe ti mund të mendosh se ndonjëherë nuk mund të jenë të besueshëm. Ndoshta ata po punojnë për armikun. Është koha t’i largosh këto mendime nga mendja jote.

/Ora News.tv/