Horoskopi 21 prill 2019, ja parashikimi i yjeve për ju

 

Loading poll ...

Dashi – Ju mund të jeni të lumtur, duke pasur parasysh shqetësimin tuaj të përgjithshëm. Ju jeni të shqetësuar për të festën me këngë e valle, megjithatë ju këmbëngulni që të prisni për kohën e duhur. Ndërkohë, je jashtëzakonisht i/e shqetësuar për momentin e madh. Ju jeni përgjegjës/e për shfaqjen tuaj. Nëse ndiheni gati për të vazhduar, mos prisni. Shtimi i ankthit do të bëjë që të harroni linjat tuaja.

Demi – Megjithëse mund të krenoheni me durimin tuaj, kjo cilësi mund të jetë e vështirë të vijë sot. Është e mundur që ke mbajtur shumë gjëra brenda dhe je gati të shpërthesh. Lejoni emocionet të shpërthejnë në varësi të ngjarjeve. Nuk ke arsye që të ruash sjelljen e denjë sot.

Binjakët – Njerëzit mund të reagojnë gjithë zemërim sot, dhe ju mund të pyesni se çfarë i shqetëson. Nëse dikush ka të ngjarë të ruajë qetësinë në kaosin e sotëm. Ky person jeni ju dhe kjo ju jep një avantazh të jashtëzakonshëm në çdo situatë. E bukura e së gjithës është që ju duhet të jeni në gjendje t’i përdorni këto situata në avantazhin tuaj. Ju i kuptoni anët e ndryshme të gjithësecilit dhe i dini se si t’i bëni ato të punojnë për ju.

Gaforrja – Sa më shumë që përpiqeni të kontrolloni të tjerët, aq më e vështirë do të jetë që të merrni atë që dëshironi. Njerëzit me vullnet të njëjtë po bëjnë të ditur se nuk do të shqetësohen nga sjellja juaj manipuluese. Nëse një qasje e drejtpërdrejtë nuk funksionon, mendoni dicka tjetër. Ndoshta situata nuk kishte për qëllim të zhvillohej në mënyrën se si ju dëshironi. Besoni se gjërat do të punojnë për të mirë nëse ju qëndroni në rrugën tuaj.

Luani – Ju mund t’i bashkoheni punës me një zëdhënës i cili është i gatshëm të dëshmojë për ndershmërinë tuaj dhe natyrën e mirë. Ky person është i lumtur për të qëndruar me ju dhe për të vlerësuar punën tuaj. Ju keni fituar një hapësirë ku do të viheni në qendër të vëmendjes, prandaj mos u turpëroni kur të thërrasin emrin tuaj. Me mirësjellje pranoni lavdërimin që merrni, e meritoni.

Virgjeresha – Ju mund të zemëroheni nga njerëzit që kanë ndërhyrë në pozicionin tuaj. Ju besoni se puna e vështirë është e nevojshme që të ketë një punëtor të denjë. Ju nuk keni frikë të shpenzoni gjakun dhe djersën e nevojshme për sukses. Ju keni planifikuar mirë punën dhe jeni në rrugën e duhur. Mundohuni të mos shqetësoheni nga të tjerët që zgjedhin rrugën e lehtë. Ata mund të duken sikur po fitojnë mbi ju, por ju jeni vite dritë përpara.

Peshorja – Ju nuk mund të kuptoni efektin e sjelljes suaj të çrregullt tek njerëzit e tjerë. Ata mund të përpiqen të kuptojnë pikëpamjen tuaj, por nganjëherë duket se jeni duke folur me enigma. Ngadalësoni dhe sqaroni mendimet tuaja para se të jepni urdhra për të tjerët. Ju keni fuqi të pabesueshme. Mësoni si ta shfrytëzoni dhe të bëheni një lider i mirë, në mënyrë që të mund të përdorni më efektivisht burimet që keni.

Akrepi – Mund të jetë më mirë nëse qëndroni jashtë rrëmujës sot. Mos merrni pjesë në betejat e të tjerëve. Duke zgjedhur anën e dikujt, krijoni armiq. Përdorni dhembshurinë tuaj për të zbutur situatën. Përdorni natyrën tuaj të dashur për të zhdukur zjarrin. Mos merrni ‘flakë’ dhe të ngatërroni më shumë situatën. Detyra juaj është të qëndroni mënjanë. Ju mund të kujdeseni për situatën pa e futur veten në zënkën e të tjerëve.

Shigjetari – Megjithëse gjendja jote e përgjithshme është e mirë, kjo nuk do të thotë se dita jote do të përfundojë pa probleme. Kur bëhet fjalë për projekte dhe për të bërë gjërat, ju mund të jeni ai/ajo që merr drejtimin. Ju jeni të mirë në motivimin e trupave për të lëvizur si një forcë e bashkuar. Duhet të kujdeseni mirë për motivet egoiste. Nëse nuk i konsideroni nevojat e të tjerëve, do të përballeni me ankesa.

Bricjapi – Mund të lindin situata të vështira në të cilat ndiheni sikur jeni të dënuar pa marrë parasysh se çfarë bëni. Gjetja e një zgjidhjeje pune duket e pamundur për shkak të egos të njerëzve të përfshirë. Edhe nëse çdo gjë duket e lehtë, kjo nuk është garanci se gjërat do të funksionojnë në jetën reale. Jini të ndershëm dhe praktik duke mos zgjedhur anën e askujt.

Ujori – Ji i/e shpejtë për të zbuluar të vërtetën kur sheh një padrejtësi. Nëse dikush thotë diçka fyese ose të pavërtetë, mos lejo të kalojë. Nëse qëndroni, ju jeni po aq shumë në faj, sa personi që ka kryer gabimin. Kur ti e di se ke të drejtë, thuaj të vërtetën. Është e rëndësishme që të tjerët t’ju respektojnë. Natyra juaj e ndershme dhe ndjenja e mirë morale janë cilësi të rëndësishme që duhet ti shfaqni, sidomos në rrethana të tilla.

Peshqit – Ndjenjat tuaja mund të jenë të çrregullta. Ju mund të dëshironi që të gjithë të dinë se çfarë ndjeni dhe veproni në një mënyrë të papjekur për t’u vënë re. Në një mënyrë, ju ndiheni si një fëmijë që do të bëjë gjithçka për të marrë vëmendjen e një prindi, edhe nëse veprimi është i keq. Në të njëjtën kohë, nuk dëshironi të dukeni si fëmija i keq. Si rezultat, ju mund të thjesht do qëndroni vetëm derisa dikush t’ju pyesë se çfarë nuk shkon.

/Ora News.tv/