Horoskopi 22 prill 2019, ja parashikimi i yjeve për ju

 

Loading poll ...

Dashi – Largojeni vëmendjen nga vetja dhe përqendrohuni tek dikush tjetër sot. Kjo nuk do të thotë të përqendroheni në mënyrë që t’ju kushtojë vëmendje ju. Ju duhet ti jepni vëmendje dikujt sepse vërtet doni të dëgjoni atë që ai ose ajo ka për të thënë.

Demi – Mund t’ju duhen disa minuta shtesë për tu ngritur nga shtrati, por do të jetë e vlefshme kur të zgjoheni. Ju do të  kuptoni se sa më të ndershëm të jeni me njerëzit, aq më shumë do shpërbleheni. Të qenit i besueshëm janë çështjet kyçe për t’u përqëndruar. Duhet të jeni krenarë për atë që jeni dhe shpërblimet do të vijnë.

Binjakët –  Mos u mundoni të përshtateni në një vend që thjesht nuk i përkisni. Ju mund të keni kaluar një transformim të madh kohët e fundit duke kaluar nga “katrore” në të “rrumbullakët”. Njerëz të tjerë mund të jenë ende duke u përpjekur të të shtyjnë në vrimën ‘katrore’. Mos i lejoni. Lëreni njerëzit të dinë se ju do të bëni atë që dëshironi.

Gaforrja – Mund të ketë mesazhe delikate në fjalët e njerëzve. Njerëz të tjerë mund të përpiqen t’ju japin disa të dhëna se duhet të reagoni për një cështje të cakuar. Përballuni me këtë sjellje, por mos injoroni hollësitë në zërat e tyre. Mesazhet mund të jenë me “gjemba” që kanë për qëllim t’ju provokojnë. Mos lejoni që ky veprim të mos kalojë pa u vënë re.

Luani – Mos vazhdoni të luani nëse nuk dëshironi të përsërisni të njëjtën dramë. Duke e vendosur veten në rolin e viktimës, po lejoni të manipuloheni dhe kontrolloheni nga të tjerët. Për të ndaluar këtë gjë, është e rëndësishme që ju të ngriheni dhe të pranoni se keni një pjesë të rëndësishme në mendjen tuaj. Tregojini të gjithëve se keni fuqinë dhe guximin për të ndryshuar.

Virgjeresha – Sot është një ditë e shkëlqyer për ju. Ju duhet të inkurajoheni që të veproni në çdo fushë artistike. Gatuani një darkë të shijshme dhe ndajeni atë me një person të dashur. Jepini zemrës tuaj një mundësi që të flasë dhe të veprojë për atë që ndjen. Merrni mundësinë për të balancuar këto dy aspekte. Ju jeni një magnet për dashuri dhe romancë.

Peshorja – Duhet të punoni në kopsht. Nëse nuk e keni një, duhet të filloni të punoni për të. Është e rëndësishme që ju të krijoni një lidhje me Tokën, prandaj mblidhni mëngët dhe futjuni punës. Ndjenja e lidhjes me tokën është një hap i rëndësishëm në shfaqjen e ëndrrave tuaja. Blej disa fara, pleh, dhe një ujitëse. Kjo është një ditë e mrekullueshme për të krijuar një mjedis ushqyes në një farë që mund të rritet.

Akrepi – Ka mundësi të madhe që romanca t’ju shoqërojë në pjesën më të madhe të ditës. Dhuro dashuri për njerëzit, por mos i mbyt. Sa më shumë që e liroheni veten nga një situatë, aq më shumë do ju duhet ta kontrolloni. Largimi i zinxhirëve të së kaluarës është hapi i parë në ecjen përpara drejt një qëllimi.

Shigjetari – Natyra aktive dhe pozitive e qenies suaj po bashkohet. Ekziston një ekuilibër mes këtyre dy aspekteve. Ju jeni në gjendje të tërheqni begatinë dhe dashurinë që dëshironi nga mënyra si e tregoni veten tek të tjerët. Sot keni ekuilibër të mirë midis dhënies dhe marrjes. Sigurohuni që ka një ekuilibër të shëndetshëm mes jush dhe personave tuaj të dashur.

Bricjapi – Sot është një ditë fantastike për ty. Natyra juaj sensuale, e kujdesshme do të vlerësohet. Nëse e ndiqni në mënyrë aktive ose jeni ulur dhe relaksoheni, do të merrni dashurinë dhe fatin e mirë që dëshironi. Edhe kreativiteti juaj është në kulm gjatë kësaj kohe. Ju duhet të shfrytëzoni këtë energji dhe të përdorni ntalentin tuaj për të krijuar diçka të bukur dhe kuptimplotë.

Ujori – Të qenit i martuar me dikë për shumë vite ka punë. Askush nuk tha se do të ishte e lehtë. Hollivudi promovon një “botë” fantazie që mund të bëjë që jeta juaj të duket e çiltër dhe e mërzitshme në krahasim me të tjerët. Kuptoni se jeta juaj mund të jetë e mirë dhe interesante, ndërsa realiteti është edhe më i mirë se versioni i filmit. Sot është një ditë e mirë.

Peshqit – Sot është një ditë e mrekullueshme për të bërë lëvizjen tënde të madhe. Nëse ka diçka në departamentin e dashurisë dhe romancës që duhet ta bëni, kjo është dita e duhur. Ose tani ose kurrë. Të gjitha situatat do të të vijnë në mënyrë praktike dhe të kujdsesshme. Ecni përpara me besim dhe mos shikoni prapa. Kënaquni me ato gjëra që ju japin kënaqësi.

/Ora News.tv/